18 maja przypada 101. rocznica urodzin naszego Patrona - Karola Wojtyły, późniejszego papieża a obecnie świętego - Jana Pawła II.
W związku z rocznicą urodzin naszego papieża Polaka obchodzilibyśmy Dzień Patrona. W sytuacji pandemii, która obecnie panuje nasze szkolne święto przekładamy na październik, kiedy przypada rocznica pontyfikatu papieża. Aby jednak nie przejść wokół tego tematu obojętnie, przedstawiciele uczniów zapalili znicz pamięci przy pamiątkowych tablicach na cmentarzu i przy szkole.
Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455. latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku. Jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był drugim, co do długości w dziejach Kościoła.
Podczas mszy przy grobie polskiego papieża w bazylice Świętego Piotra w ubiegłym roku Ojciec Święty Franciszek podkreślił: Jakie są cechy dobrego pasterza, jakie możemy znaleźć w Janie Pawle II? To modlitwa, bliskość z ludem i umiłowanie sprawiedliwości.
Arcybiskup Stanisław Gądecki jesienią ubiegłego roku pisał:
Staliśmy się świadkami agresywnego ataku na osobę Świętego Jana Pawła II. Niektóre media wydały już na Niego wyrok (...). Tymczasem raport z Watykanu wyraźnie dowodzi, że Ojciec Święty został cynicznie oszukany przez ludzi, od których miał prawo spodziewać się prawdy. Zresztą ofiarą tych oszustw stał się nie tylko papież, ale również Departament Stanu USA oraz trzech prezydentów tego kraju, z którymi przez lata blisko współpracował prowadzący podwójne życie były kardynał. Nie pozwólmy zniszczyć dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Sięgnijmy po teksty papieża, aby nie tylko się z Nim emocjonalnie identyfikować, lecz także aby lepiej poznawać, jak żył i co głosił.
Dwa spośród wielu znanych cytatów św. Jana Pawła II:
"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".
(Spotkanie z młodzieżą, Jasna Góra, 1983 r.)
"Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież.
Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:
Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi.
Tej ziemi!".
(Homilia, Warszawa 1979 r.)