• Rok szkolny 2010/2011

        • Piosenka obozowa

           Ref.: Mazury to jest Twoje miejsce na ziemi tu życie swe zmienisz

          Piecki, Piecki, Piecki

           1. Tu gębuś śpi na ziemi i siebie już zmienił

          Mazury, Mazury, Mazury

          2.  Tu bracia się w nas zaczynają i siebie słuchają

          Ref.:

          3.  Tu dachy się zarywają, chodniki zrywają

          Piecki, Piecki, Piecki

          4.  Tu psy nie rzygają klopsami sprawdźcie to sami

          Ref.:

          5.  Tu przy jeziorze się łowi i dużo się złowi

          Mazury, Mazury, Mazury

          6.  Tu w karty se gramy i się ogrywamy

          Ref.:

          7. Tu się często huśtamy i szybko biegamy

          Piecki, Piecki, Piecki

          8. Tu w nocy się ciągle chichramy do pierwszej gadamy

          Ref.:

          9. Tu nie czujesz pędu, bo nie ma zasięgu

          Mazury, Mazury, Mazury

          10. Tu masz swoje miejsce na plaży i często się prażysz

          Ref.:

          11. Tu kuchnia jest mała i ciągle wspaniała

          Piecki, Piecki, Piecki

          12.  Tu drzwi się nie domykają a komary wpadają

          Ref.:

          Obóz Wędrowny na Mazurach

                          Zespół Szkół Gminy Kościan Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Starych Oborzyskach zorganizował dla 36 dzieci obóz wędrowny na Mazurach w terminie od 9 lipca do 16 lipca. Dzieci wypoczywały na ternie Ośrodka PTTK w Pieckach ( koło Mrągowa), który jest położony nad jeziorem Wągiel. Pogoda dopisywała, dlatego dzieci codziennie się kąpały, korzystały z kajaków, rowerów wodnych pod nadzorem ratowników. Niemałą atrakcją było łowienie ryb. Wielu chłopcom i dziewczynkom podobało się takie spędzanie wolnego czasu.  Uczniowie nie tylko przebywali w Pieckach, ale zwiedzili najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur: Mrągowo, Mikołajki, Reszel, Świętą Lipkę, Gietrzwałd, Toruń. Wielu wrażeń przyrodniczych dostarczył spływ łodziami przepiękną rzeką Krutynią oraz pobyt w Muzeum Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w którym mieścił się ośrodek rehabilitacyjny dla bocianów.

                       Uczestnicy obozu wędrownego byli bardzo zadowoleni z pobytu na Mazurach. Opiekę nad dziećmi sprawowały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach: Hanna Grzelczyk, Karolina Rudawska-Nowak i Ewa Markowiak.

           

          Wakacje

                        Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne życzą wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

           

          Wycieczka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach na XI Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

           

                      W dniu 18 maja 2011 roku, który jest dniem urodzin Karola Wojtyły, Oborzyska Podstawówka wzięła udział w XI Zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Na placu przed Bazyliką Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Zebrało się około 3500 uczniów różnych szkół wraz z pocztami sztandarowymi. Uroczystą Mszę poprowadził biskup Jan Szkodoń, który podziękował uczniom w homilii za świadectwo brania przykładu z Patrona Jana Pawła II. Po zakończeniu mszy świętej była możliwość oddawania hołdu relikwiom papieża.

                         Uczniowie naszej szkoły zjedli w tym dniu tradycyjne wadowickie kremówki oraz obejrzeli replikę domu Karola Wojtyły.

                         Wyjazd do Wadowic był połączony z wycieczką do Krakowa i Wieliczki, podczas, których uczniowie obejrzeli Kopalnię Soli oraz najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski: Wawel, Kościół Mariacki, Akademię Krakowską.

                         Uczniowie również zobaczyli grób pary prezydenckiej. Wycieczka głęboko zapadnie uczniom w pamięci. Wyjazd przeprowadzili pani Hanna Grzelczyk, Ewa Markowiak, Barbara Winiszewska.

          Miejsko - Gminny Konkurs pt.: "Papież z dalekiej Polski"

           

                    10 maja 2011 roku po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbył się Miejsko – Gminny Konkurs pt. „Papież z dalekiej Polski”. Do konkursu przystąpiło dwudziestu uczestników ze szkół gminnych – z Racotu, Lubosza Starego, Kokorzyna,  Starych Oborzysk oraz ze szkół miejskich – z ZS nr 1, 2 i 4.

          Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego oraz ustnego.

                       W części pisemnej uczestnicy odpowiadali na takie same pytania dotyczące biografii Jana Pawła II oraz IV pielgrzymki do Polski. Sześciu uczniów z największą ilością punktów wzięło udział w etapie ustnym. W tej części konkursowicze rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali obiekty i osoby przedstawione na zdjęciach z IV pielgrzymki Ojca Świętego do Polski oraz odpowiadali na pytania na podstawie wylosowanych rekwizytów.  

                       Zwycięzcą okazał się Dominik Kmiecik ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach, którego do konkursu przygotowała pani. B. Lubawa. Drugie miejsce zajęła Anna Kacprzak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościanie), trzecie Sajana Skrzypczak (Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach), czwarte Anna Skorupska (Szkoła Podstawowa w Racocie), piąte Kacper Otto ( Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie), szóste Gabriela Kopczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie). Finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy.

                  Konkurs został przygotowany przez nauczycieli oborzyskiej placówki: p. A. Kotecka, p. H. Grzelczyk oraz p. A. Nowak.

          [tekst: Anna Nowak]

           Występy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie

                      11.05.2011 r. uczniowie należący do koła bibliotecznego wystąpili w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie (więcej przeczytasz w zakładce BIBLIOTEKA)

           

          Czuwanie modlitewne

                       W sobotę 30 kwietnia w przeddzień uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w kościele w Starych Oborzyskach po wieczornej mszy świętej odbyło się czuwanie modlitewne poprzedzone wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 

                      Następnie ksiądz proboszcz poprowadził krótkie nabożeństwo, nawiązując do przypadającego w niedzielę Święta Miłosierdzia. Parafianie usłyszeli fragmenty „Dzienniczka Siostry Faustyny”, niezwykłej zakonnicy, której Pan Bóg dał łaskę oglądania Jezusa jeszcze w czasie życia ziemskiego.

                      Parafianie  mogli też obejrzeć pokaz multimedialny poświęcony Papieżowi Polakowi. Usłyszeli też recytację wierszy uczniów Szkoły Podstawowej. Na zakończenie tej części nabożeństwa odśpiewana została „Barka”.

           

          Uroczystości poprzedzające beatyfikację Papieża Jana Pawła II

           

                      W piątkowych uroczystościach poprzedzających beatyfikację Papieża Jana Pawła II wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starych Oborzyskach.

                      Pierwszym punktem uroczystości była Msza święta. W czasie homilii ksiądz nakreślił sylwetkę tego niezwykłego Papieża oraz wskazał na znaczenie jego pontyfikatu. Po Mszy świętej w budynku Gimnazjum odbyła się uroczysta akademia. Wzięli w niej udział przybyli goście, m.in. zastępca Wójta Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła, przewodniczący Rady Rodziców obu szkół – Pani Beata Włodarczak i Pan Tomasz Wasielewski oraz ksiądz proboszcz Wojciech Słomiński.   

                      Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektorzy placówek, Pani Żaneta Igłowicz – Nieć oraz Pan Roman Podgórski, powitali gości oraz podkreślili ważność i historyczność wydarzenia, jakim będzie ogłoszenie błogosławionym  patrona obydwu szkół Jana Pawła II.

                      Dalszą część uroczystości prowadzili uczniowie – Wiktor Nieć oraz Joanna Pluta. Połączone chóry „podstawówki” i gimnazjum pod kierownictwem Pana Michała Dolaty wykonały znane piosenki religijne w nowej aranżacji muzycznej. Utwory te przeplatane były wierszami deklamowanymi przez uczniów szkoły podstawowej, których do występu przygotowała Pani Hanna Grzelczyk. Całość dopełniała teatralna scenografia i pokaz multimedialny przygotowane przez Pana Arkadiusza Wesołka. Ostatnim punktem uroczystości było rozstrzygniecie konkursów, które miały miejsce w szkołach.

                      Na zakończenie odśpiewane zostały hymny szkół. Potem Dyrektorzy podziękowali wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystościach oraz życzyli dalszego owocnego przeżywania kolejnych przygotowań do ogłoszenia Jana Pawła II błogosławionym.

          Miejsko - Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „SOS dla Ziemi”

           

                     28 kwietnia 2011 roku, w Zespole Szkół Gminy Kościan, Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach, odbył się po raz kolejny Miejsko - Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „SOS dla Ziemi”. W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich szkół z Turwi, Bonikowa, SP nr 1, SP nr 4, Starych Oborzysk, Kokorzyna, Kiełczewa, Racotu, Starego Lubosza. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. Organizatorem konkursu była: p. Ewa Markowiak - nauczyciel przyrody.

                     Uczestnicy sprostali trudnemu wyzwaniu i świetnie poradzili sobie z testem składającym się z 40 pytań. Po konkursie dla uczniów była przygotowana słodka niespodzianka: ciastko i soczek. Komisja w składzie: Ewa Markowiak, p. Wojciech Kowalkowski z Polskiego Towarzystwa Leśnego, p. Zbigniew Mikołajczak z Nadleśnictwa Kościan oraz p. Hanna Michalska nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie skrupulatnie sprawdzała testy i podliczała punkty. Maksymalnie można było ich zdobyć 68. Wreszcie zakończył się czas oczekiwania na wyniki. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

          • I miejsce –   Marta Rybczyńska [SP Racot] (62pkt.)
          • II miejsce –  Radosław Brylski [ ZS nr 1 Kościan] i Miłosz Kiciński [SP Kiełczewo]  ( 61pkt.)
          • III miejsce –    Kamila Maćkowiak [SP Stare Oborzyska] (59pkt.)
          • IV miejsce – Jędrzej Cejza [SP Stary Lubosz] (57pkt.)

           

          Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Szukalska [ZS nr1 Kościan] oraz Patrycja Kuraszyk [SP Racot] – (  56,5pkt.)

           

                     Komisja, podsumowując wyniki konkursu, stwierdziła, ze wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ekologiczno - przyrodniczą. Laureaci otrzymali dyplomy i albumy o tematyce przyrodniczej. Dla wszystkich uczestników konkursu były pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia, które zasponsorowali: Wójt Gminy Kościan, p. Henryk Bartoszewski, Nadleśnictwo Kościan oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

          [tekst: Ewa Markowiak]


           

          Szkolny konkurs pt. „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”

                      W  środę 27 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs pt. „Jan Paweł II – człowiek modlitwy”. Okazją do zorganizowania konkursu była zbliżająca się beatyfikacja Papieża Polaka, która będzie miała miejsce 1 maja tego roku. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. B. Lubawa, nauczycielka religii we współpracy z Samorządem Uczniowskim.  Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i prezentowały krótkie scenki teatralne o tematyce papieskiej. 

           

          Uczniowie klas I – III śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

                      Wśród nich najwięcej braw zebrali Mateusz Zaborski z klasy I, który zaśpiewał piosenkę pt. „Do Wadowic wróć” oraz Sandra Kąkolewska z klasy II, która deklamowała utwór mówiący o nauczaniu papieskim. Z klasy III najpiękniej recytowali: Katarzyna Dudziak, Aleksandra Sobierajewicz oraz Kamila Maćkowiak.

           

          Uczniowie klas starszych przedstawili dwie scenki.

                      Klasa IV zaśpiewała piosenkę religijną pt. „Abba Ojcze”  oraz zaprezentowała „przejazd papieża” i jego powitania z „małymi dziećmi”. W roli papieża wystąpił Nikodem Pawlak, „dziećmi” zostały przyniesione przez uczniów lalki. Uczniowie klasy V – Karolina Jankowska wykonała solo utwór pt. „Zostań z nami”, natomiast Sajana Skrzypczak recytowała wiersz poświęcony Janowi Pawłowi II.  Z klasy VI wystąpili Tomasz Markiewicz (w roli Jezusa), Lidka Nisiewicz i Kamil Sobczak (w roli rybaków). Chór złożony z Adrianny Łąpieś, Anny Nowickiej i Aleksandry Turkowiak zaśpiewał „Barkę”, a pozostali „aktorzy” przy użyciu różnych rekwizytów i gestów odtwarzali słowa piosenki.  Inni uczniowie tej klasy prezentowali utwory poetyckie napisane przez Ojca Świętego.  Wszystkich wzruszył  występ Wiktora Niecia, który zadeklamował nostalgiczny wiersz  pt.  „Do sosny polskiej”. Dominik Kornatowski  przygotował recytację wiersza autorstwa swojego taty. Utwór poświęcony był pontyfikatowi Jana Pawła II. Pozostali uczniowie, m.in. Arkadiusz Dudziak, recytowali wiersze opowiadające o życiu i działalności polskiego Papieża, patrona naszej szkoły. Na zakończenie pani B. Lubawa podziękowała wszystkim uczestnikom i poinformowała o terminie rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród.

          [tekst Anna Nowak]

          Życzenia Wielkanocne

           

          Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
          pełnych wiary, nadziei i miłości.
          Radosnego, wiosennego nastroju,
          serdecznych spotkań w gronie rodziny
          i wśród przyjaciół
          oraz wesołego "Alleluja"

          życzą
          Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy
          Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach
           

          Szkolny Konkurs Ekologiczny

           

                            11. 04. 2011r uczniowie klasy III przystąpili do szkolnych eliminacji Konkursu Ekologicznego pod hasłem "SOS dla Ziemi". Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na 40 pytań tekstowych w ciągu 45 minut.

          Wyniki konkursu są następujące:

          • I miejsce – Kamila Maćkowiak (39pkt./45pkt.)
          • II miejsce – Aleksandra Sobierajewicz ( 34pkt.)
          • III miejsce – Wiktor Jordeczka  (33,5 pkt.)

                        Laureaci szkolnych eliminacji będą reprezentować naszą szkołę 28 kwietnia 2011r. podczas Miejsko - Gminnego Konkursu Ekologicznego klas III pod hasłem "SOS dla Ziemi". Gratulujemy i życzymy sukcesów.

           

          [tekst: Ewa Markowiak]

           

          Palić, nie palić- oto jest pytanie.

           

                        Nasza Szkoła, jak co roku, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu dla uczniów klas V. W tym roku uczniowie mieli wejść w rolę ważnej osoby w naszym Państwie i napisać odezwę, apel dotyczący problemu palenia papierosów. Naszą Szkołę reprezentował Dominik Kmiecik i to on otrzymał wyróżnienie z etapu powiatowego. Gratulujemy!!!

          [tekst: Hanna Grzelczyk]

          Smoleńsk 10 kwietnia 2010 - 10 kwietnia 2011r.

           

          PAMIĘTAMY

           

                      W związku z pierwszą rocznicą tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginęli Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską  i 94 najlepszych synów i córek  Rzeczypospolitej odbył się apel pamięci. Minutą ciszy oraz wierszami nasi uczniowie i nauczyciele uczcili tę bolesną dla naszego narodu stratę. Część ich Pamięci!

          [tekst: Hanna Grzelczyk]

           

          Szósta rocznica śmierci Jana Pawła II

           

                     Jak co roku, 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Papieża mieszkańcy oborzyskiej parafii  na czele z Proboszczem, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II zebrali się przy obelisku upamiętniającym wielkiego Polaka, aby upamiętnić jego wielkie dzieło, które zostawił potomnym. Dzieci i młodzież wyrecytowała wiersze, zmówiła modlitwy. Zaśpiewaliśmy ukochaną pieśń Jana Pawła II- Barkę. Ksiądz W. Słomiński z wszystkimi uczestnikami spotkania odmówił różaniec. Na zakończenie, o godzinie 21.37 zabiły dzwony w kościele parafialnym.

                     W tym roku po ostatni uczciliśmy rocznicę śmierci Jana Pawła II, gdyż przed nami  1 maja 2011r.ważna uroczystość -  beatyfikacja polskiego Papieża.

          [tekst: Hanna Grzelczyk]

           

          Pasowanie na czytelnika

           

                  22.03.2011 r. uczniowie klasy I zostali czytelnikami biblioteki szkolnej  (całość czytaj w zakładce Biblioteka)

          Dzień Wiosny

                         W poniedziałek 21 marca uczniowie oborzyskiej podstawówki powitali wiosnę. Na sali gimnastycznej odbyły się międzyklasowe turnieje. Całej zabawie towarzyszyło hasło „Kim chcę zostać w przyszłości?” Dzieci wcieliły się w role biznesmenów i bankowców (kl. I), pracowników służb mundurowych (kl. II), pracowników służby zdrowia (kl. III), rolników (kl. IV), sprzątaczek (kl. V) oraz artystów (kl. VI). W swych „zawodowych strojach” wykonały piosenki lub zaprezentowały krótkie, komiczne scenki. Wszystkim podobał się występ „sprzątaczek”, które zaśpiewały piosenkę pt. „Kaczka sprzątaczka”.

                      Uczniowie rywalizowali też w quizach. Musieli wykazać się znajomością takich zawodów jak: zdun, bednarz, ludwisarz, kuśnierz, rymarz czy menedżer. Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się klasa VI.

                      Ponadto dzieci rozwiązywały krzyżówki związane tematycznie z wiosną oraz prezentowały przygotowane wcześniej hasła reklamowe nawiązujące do różnych zawodów. Zwycięzcami wszystkich konkurencji wśród klas młodszych okazali się uczniowie klasy I, natomiast wśród starszych uczniowie klasy IV.

                      Po rozdaniu pamiątkowych dyplomów dzieci wraz z nauczycielami udały się na wieś na  poszukiwanie pierwszych śladów wiosny.

                     Ostatnim punktem programu było spalenie Marzanny na boisku szkolnym. Na zakończenie imprezy dzieci gromkim „hip, hip hura” podziękowały p. E. Markowiak (opiekun Samorządu Uczniowskiego) oraz p. H. Grzelczyk za przygotowanie całej uroczystości.

          [tekst Anna Nowak]

           

          Dzień Kobiet w naszej Szkole i u Seniorów

           

                       Jak co roku nasza Szkoła organizuje dla Pań i Dziewczynek Dzień Kobiet. Były z tej okazji słodkie upominki i wiosenne tulipany. Chłopcy z SU January Myszkowski, Dominik Kornatowski i Maciej Trąbka w imieniu wszystkich chłopców i Panów naszej Szkoły złożyli serdeczne życzenia:

          Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
          Taki dzień raz się w roku zdarza,
          gdy 8 Marca z gwarem wiosny
          wytryśnie z kartek kalendarza.

          Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
          więc śpieszą chłopcy i panowie
          z bukietem życzeń w barwach kwiatów -
          Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

          A ten dzień uświetnił występ kółka teatralnego pt. „W krainie mitów”.

           

                     Przedstawienie zostało również pokazane oborzyskiemu Klubowi Seniora podczas Dnia Kobiet. Pani Kurek - prezes klubu podziękowała młodym aktorom za życzenia i popisy aktorskie miłym słowem i słodkim upominkiem.

           

          Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie „Palić, nie palić- oto jest pytanie?” organizowanym prze Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Kościanie. Zwycięzcą etapu szkolnego jest Dominik Kmiecik. A oto jego praca – odezwa pt. „ Gdybym był…”

          ( napisała Hanna Grzelczyk)

           

          Drodzy Polacy!

                      Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Bez Papierosa, ustanowiony przez Światową Organizacją Zdrowia. 31 maja dla wielu z nas to idealny moment, by rzucić palenie i zacząć oddychać świeżym i zdrowym powietrzem.  Ale czy musimy czekać cały rok na ten jeden wyjątkowy dzień, na inne specjalne okazje by poradzić sobie z tym nałogiem. Otóż oczywiście nie. Najważniejsza jest nasz silna wolna, samozaparcie. Tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, jak przykre konsekwencje niesie ze sobą palenie. Zagraża nie tylko palaczom czynnym, ale także i przede wszystkim palaczom biernym. Niedawno Parlament uchwalił bardzo ważną ustawę o zakazie palenia w pubach, restauracjach i innych miejscach publicznych. Jest to jeden z instrumentów w walce o Nasze zdrowie. W tym względzie Państwo jest, co raz aktywniejsze. Absolutnie jednak najlepszym lekiem na ten problem jest profilaktyka. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Często zupełnie nieświadomie ludzie sięgają po pierwszy papieros. Czasami wynika to z ciekawości, bądź z zaimponowania rówieśnikom lub też z buntu przeciwko rodzicom.  Dlatego uczmy nasze dzieci, że o zdrowie trzeba dbać i należy szanować swoje i innych ludzi życie. Każdy z nas po cichu myśli, że negatywne skutki palenia go nie dosięgną. Jednak los bywa okrutny, i to w momencie niespodziewanym. Palenie papierosów wywołuje wiele groźnych chorób układu oddechowego, między innymi raka płuc, raka krtani, astmę oskrzelową. Jest też głównym czynnikiem występowania chorób serca np. zawału serca, udaru itp. Nałóg ten ma zły wpływ na funkcjonowanie całego naszego organizmu poprzez obniżenie odporności. Szczególnie młode organizmy teraz, kiedy intensywnie rozwijają się i rosną najbardziej są narażone na zatrucia szkodliwymi związkami znajdującymi się w dymie, które powodują trwały, nieodwracalny uszczerbek na naszym zdrowiu.

                      Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą, abyście nigdy nie popełnili tego głupstwa. Natomiast, jeżeli, komuś przytrafiło się sięgnąć już po papieros, to powinien wiedzieć, że każda chwila jest dobra, aby temu zaprzestać. Może w końcu Polak będzie mądry przed szkodą.

           

           

          Gminny Konkurs Recytatorski

           

                      Do VI edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego zgłosiło się aż 56. uczniów. Konkurs odbył się 23.02.2011 r. w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. [więcej przeczytasz w zakładce Biblioteka]

           Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

                    21 lutego miał miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - XV edycja. Z naszej Szkoły startowało 7 uczniów: Szymon Grzegorczyk 28pkt./30-pkt., Zuzanna Cienka 27pkt./30pkt, Dominik Kmiecik 28 pkt./31pkt, Wiktor Nieć 26pkt./31pkt. Do kolejnego etapu - rejonowego przeszedł Dominik Kmiecik, którzy zdobył 85% punktów. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom !!!

           

           [tekst: Hanna Grzelczyk]

          Sportowe ferie

                       W czasie ferii uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz w wyjazdach na basen i lodowisko. Zabawy na basenie i pobyt na lodowisku były znakomitą okazją do dobrej zabawy i integracji uczestników. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele. Szkolne ferie sfinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w ramach programu "Ferie zimowe na sportowo".

          [tekst: Ewa Markowiak]

          Walentynki

          W wielkim dniu świętego Walentego,

          życzymy Wam wszystkiego najlepszego.

          Niech na Waszej  buzi uśmiech zagości,

          bo nie ma nic piękniejszego od miłości!

           

                         Serdecznie witamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły po feriach, ale w jakże miłym dziś dniu – w dniu Świętego Walentego.

           

                          Tradycja dnia zakochanych pojawiła się w Polsce w 1994 roku, wcześniej obchodzono ten dzień na zachodzie Europy. Jest to dzień w którym każdy przekazuje wyrazy sympatii tym, których lubi lub kocha.

           

          Pamiętajcie! W tym dniu nie róbcie nikomu złośliwych lub głupich dowcipów. Jest to dzień dobrych uczuć !

           

                            Jeżeli chcesz obdarować bliską osobę walentynką zapraszamy do wspólnej zabawy. Wrzucajcie listy do skrzynki na górnym holu. Życzymy wszystkim wielu walentynek od tajemniczych wielbicieli.

           Samorząd Uczniowski

           

          Bezpieczne ferie - apel

                  28 stycznia 2011 roku, w naszej szkole, odbył się apel pt. „Bezpieczne ferie”. Apel przygotowali uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni p. Karoliny Motały.  
                  W apelu udział wzięli uczniowie klas 1-6. Podczas przedstawienia pierwszoklasiści recytowali wierszyki o zimie, śpiewali piosenki, odgrywali scenki. Tematem scenek było bezpieczne zachowanie się podczas zabaw na śniegu i lodzie. Mali aktorzy przygotowali stroje i rekwizyty, które nawiązywały do zimowych zabaw.

          [tekst Mirosława Murcha]

           

          Świąt wypełnionych radością i miłością,
          niosących spokój i odpoczynek.
          Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
          pełnego optymizmu, wiary,
          szczęścia i powodzenia.

          Życzą

          Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach

          Szkolna Wigilia

                   W związku ze Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klas I-VI mieli możliwość obejrzenia występu pt. „Pastorałka”, przygotowanego przez ich kolegów z klasy IV, pod opieką p. Barbary Winiszewskiej. Występ ten oglądano podczas spotkania wigilijnego na sali gimnastycznej.

           

                    Uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców spotkali się przy wspólnych stołach, złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Podczas tego spotkania Samorząd Uczniowski podsumował ostatnio zorganizowane konkursy i akcje: „Górę Grosza”, konkurs plastyczny na „Najciekawszą plakietkę z okazji Dnia Życzliwości”, oraz konkurs plastyczny na „Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową”.

                    W konkursie na plakietkę zwyciężyła Aleksandra Turkowiak z kl. VI.   II miejsce zajęła Milena Krzysztofik kl. I, a  III miejsce – Magdalena Mańczak kl. II. W akcji „Góra grosza” najwięcej grosików zebrała klasa III, a razem nasza szkoła zebrała sumę: 298 zł  05 gr W konkursie na kartkę przyznano kilkanaście miejsc pierwszych oraz wyróżnień. Podczas wigilii przeprowadzono również konkurs na najładniej przygotowany i ozdobiony stół. Klasy wykazały się dużą pomysłowością, przygotowując stroiki świąteczne i dekoracje. Wśród klas I-III za najładniejszy uznano stół przygotowany przez klasę III, wśród klas starszych zwyciężyła klasa VI.

                       Największą atrakcją spotkania wigilijnego było przyjście Gwiazdora i jego pomocnicy - Aniołka. Długo oczekiwani goście przynieśli dla wszystkich uczniów słodkie upominki, które zakupiła Rada Rodziców. Jednak na prezenty trzeba było zasłużyć i dzieci  musiały przeskoczyć przez kij. Wszyscy bawili się znakomicie i z żalem żegnano Gwiazdora i Aniołka.

          [tekst Mirosława Murcha]

          Powiatowy Konkurs Przyrodniczy

           

                     15 grudnia 2010 r. w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Kręgowce zmiennocieplne”. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Nieć, Aleksandra Turkowiak i Kacper Żołopa z kl. VI. Musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań zamkniętych oraz 15 otwartych. Odpowiadali na pytania dotyczące ryb, płazów i gadów. Zadania konkursowe wcale nie należały do łatwych, tym bardziej gratulujemy udziału oraz dobrych wyników. Wiktor Nieć zdobył I miejsce, a Kacper Żołopa IV miejsce. Gratulujemy!!!

          Góra Grosza - WYNIKI

                 Przedstawiamy wyniki akcji Góra Grosza 2010r. Najwięcej grosików zebrała klasa III i ona zajmuje I miejsce.

           

          Wyniki akcji GÓRA GROSZA 2010r.

           I miejsce - klasa III - 66 zł 03 gr.

          II miejsce - klasa IV - 67 zł 94 gr.

          III miejsce - klasa V - 52 zł 98 gr.

          IV miejsce - klasa I - 53 zł 39 gr.

          V miejsce - klasa VI - 21 zł 38 gr.

          VI miejsce - klasa II - 18 zł 00 gr.

          RAZEM nasza szkoła zebrała sumę: 298 zł  05 gr. Za ofiarność bardzo dziękujemy!!!

          [Samorząd Uczniowski]

          Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III

                15 grudnia 2010 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III.  Tym razem dzieci przygotowywały wiersze Czesława Janczarskiego. W konkursie wzięło udział 23 uczestników. W komisji konkursowej zasiadły- p. Alicja Kotecka-nauczyciel bibliotekarz, p. Elżbieta Piecuch- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz p. Anna Nowak- nauczyciel języka polskiego.

                      Podczas konkursu uczestnicy wykazali się umiejętnościami recytatorskimi oraz  pomysłowością w wykonaniu rekwizytów i strojów. Wyniki etapu szkolnego Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Czesław Janczarski" przedstawiają się następująco:

           

          Na poziomie kl. I :

          I m-ce Kamila Grzegorczyk

          II m-ce Weronika Mania

          III m-ce Dawid Sieradzki

          Wyróżnienie: Milena Krzysztofik

                                Mateusz Zaborski

           

          Na poziomie kl. II :

          I m-ce Michał Cienki

          II m-ce Dominika Zaborska

          III m-ce Wiktoria Stachowiak

          Wyróżnienie: Sandra Kąkolewska

           

          Na poziomie kl. III :

          I m-ce Kamila Maćkowiak

          II m-ce Aleksandra Sobierajewicz

          III m-ce Natalia Sobkowiak

           

          Nagrody dla uczestników konkursu zakupiło Wydawnictwo Mac Edukacja.

             [tekst Mirosława Murcha]

          Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy

              W dniu 26 listopada 2010  odbył się w naszej szkole V Wojewódzki Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy dla Szkół Podstawowych - etap szkolny. Przystąpili do niego uczniowie klas V i VI. Test konkursowy zawierał 26 zadań, wśród nich 20 zamkniętych i 6 zadań otwartych. Z testu można było uzyskać 40 pkt. Do etapu rejonowego kwalifikują się te osoby, które zdobyły co najmniej 75% , czyli 30 punktów. Naszą szkołę na tym etapie reprezentować będą: Wiktor Nieć, który zdobył 32 pkt oraz Kamil Wolarczak i Tomasz Markiewicz, którzy zdobyli po 30pkt. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

          Szkolny Tydzień Życzliwości

           

                      W dniach od 22 do 26 listopada 2010 roku na terenie naszej szkoły świętowaliśmy SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Był to czas wyjątkowej kultury osobistej, czas bezinteresownej pomocy innym, czas bez agresji. Chcieliśmy, aby w naszej szkole zagościły: uśmiech, miłe słowa oraz grzeczność. W związku z tym ogłosiliśmy indywidualny konkurs na najładniejszą „plakietkę z okazji Dnia Życzliwości”. Ponadto, każda klasa przygotowała hasło – rymowankę dotyczącą życzliwości, kultury osobistej, grzeczności. Hasła przygotowane na papierowym liściu zostały zawieszone na drzwiach każdej klasy. W pracach komisji konkursowej uczestniczyli: p. Anna Nowak, p. Marietta Kuhnert oraz p. Ewa Markowiak.

          Wyniki indywidualnego konkursu na najładniejszą plakietkę z okazji Dnia Życzliwości:

                   I miejsce – Aleksandra Turkowiak kl. VI

                   II miejsce – Milena Krzysztofik kl. I

                   III miejsce – Magdalena Mańczak kl. II

          Gratulujemy!!!

          „W pustyni i w puszczy” na szkolnej scenie teatralnej

                    W czwartek, 18 listopada 2010r. klasa V pod kierunkiem p. H. Grzelczyk przygotowywała niecodzienną lekcję języka polskiego, której tematem były najważniejsze wydarzenia z powieści H. Sienkiewicza „W Pustyni i w puszczy” przedstawiane w następujących scenkach:

          - Grupa Karoliny Jankowskiej- SCENKA PT. „WIZYTA U MAHDIEGO”

          -Grupa Julii Kaczmarek - SCENKA PT. „PEŁNE NAPIĘCIA SPOTKANIE Z LWEM"

          - Grupa Sajany Skrzypczak - SCENKA PT.  „ULEWA".,

          - Grupa Marty Cieślik - SCENKA PT. „PRZYGODA ZE SŁONIEM"


                    Uczniowie, przygotowując się samodzielnie do prezentacji scenek, wykazali się pełnym zaangażowaniem, co zostało docenione brawami przez widzów, czyli klasę III. Pani Mirosława Murcha, Hanna Grzelczyk i Kasia Dudziak oceniły wystąpienia teatralne dzieci z klasy V, biorąc pod uwagę przygotowanie słowne ról, rekwizyty, mimikę, ruch sceniczny i ogólne wrażenie.  Najlepiej wypadła grupa Sajany Skrzypczak – I miejsce, II miejsce zajęła Grupa Marty Cieślik, pozostałe grupy zajęły III miejsce. Uczniom taka lekcja bardzo się podobała. Zdjęcia z lekcji są zamieszczone w albumie fotograficznym.

          [tekst: Hanna Grzelczyk]

          Święto Niepodległości

           

                    Dnia 10 listopada z okazji Święta Niepodległości klasy III- VI wzięły udział w uroczystym apelu poświęconym 92 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborczej niewoli. Na szkolnej scenie, w programie artystycznym pt. "Ojczyzno ma…" wystąpiła klasa V, która słowem, pieśniami patriotycznymi i tańcem – polonezem uczciła ten ważny dla Polaków dzień. [zob. album fotograficzny] Apel został podsumowany przypomnieniem ważnych dat w historii Polski: 1830r., 1864r., 19118r., 1939r., 1945r., 1989r. Na zakończenie uroczystości został podsumowany konkurs biblioteczny.

                                                                                                                        [tekst: Hanna Grzelczyk]

          Moja ulubiona książka

           

                Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych obchodzonego w październiku biblioteka szkolna wspólnie p. Mirosławą Murchą zorganizowały szkolny i gminny konkurs plastyczny dla kl. I – III (więcej przeczytasz w zakładce BIBLIOTEKA).

          [tekst Alicja Kotecka]

          Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

               Po raz trzeci świętowaliśmy październikowy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, tym razem pod hasłem: „Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna” (więcej przeczytasz w zakładce BIBLIOTEKA).

           [tekst: Alicja Kotecka]

          Wielka Loteria Fantowa

                    Samorząd Szkolny Zespołu Szkół nr 4 organizuje Wielką Loterię Fantową, z której cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorych dzieci, na pomoc wychowankom domu dziecka oraz podopiecznym Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie. Organizatorzy zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci, o wsparcie tej idei i zakup losów, które sprzedawane będą na terenie naszej szkoły do 25 listopada bieżącego roku. Cena jednego losu wynosi 2,50 zł. Pomagając dzieciom, można przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.

                       Losowanie nagród odbędzie się 27.11.2010r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 4 o godz. 9.00. Lista wylosowanych numerów oraz nagrody zostaną dostarczone przez organizatorów do każdej szkoły. Wygrane numery będzie można sprawdzić również na stronie internetowej "Gazety Kościańskiej" i ZS4.

          Samorząd Uczniowski

          Dni wolne

                            Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 05.10.2010 r. dotyczącego organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustala w danym roku szkolnym dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

                      Dniami wolnymi w roku szkolnym 2010/2011 w naszej szkole będą: 12.11.2010, 05.04.2011, 02.05.2011. W przypadku braku opieki w domu, na pisemną prośbę Rodziców szkoła zapewni w danym dniu zajęcia opiekuńcze.

          Wyjazdowy występ szkolnych kółek.

                       W dniu 27 października 2010r. szkolne koło  teatralne i koło taneczne pod opieką H. Grzelczyk i M. Murchy wyjechały do Zespołu Szkół nr 5 im Marii Konopnickiej w Kościane, aby zaprezentować uczniom tej placówki przedstawienie pt. „Jan Paweł II”. Gospodarze milo przyjęli aktorów i tancerzy Oborzyskiej Podstawówki. Myślimy, że postać naszego Patrona dobrze przybliżyliśmy naszym kolegom i koleżankom Podziękowaniem były  oklaski i słodki poczęstunek.

          [tekst: Hanna Grzelczyk]

          Dzień Patrona

                Dnia 15 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym Janowi Pawłowi II, patronowi naszej szkoły. Apel przygotowały dzieci uczęszczające na  koło teatralne prowadzone przez p. Hannę Grzelczyk. W wierszach i piosenkach przypomniano życie i pontyfikat Jana Pawła II. Wszyscy razem zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża - „Barkę”. Podczas apelu uczniowie kl. V zatańczyli poloneza, nad którego przygotowaniem czuwała p. Marietta Kuhnert. Wystąpili też uczniowie klasy II i III uczęszczający na zajęcia koła tanecznego. Po zakończeniu apelu przeprowadzono konkurencje zwiane z naszym patronem – konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Wszystkie klasy wykazały się dużą znajomością faktów z życia Papieża. Nagrodami w konkursach były piłki oraz ciastka - kremówki.

              W tym samym dniu przeprowadzono też „Otrzęsiny czwartoklasistów”. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Ewy Markowiak. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą musieli wykazać się wiedzą dotyczącą  życia szkolnego, sprawnością fizyczną oraz poczuciem humoru. Na zakończenie, każdy czwartoklasista otrzymał drobny upominek i pamiątkowy dyplom.

          Dzień Patrona zakończyła zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

                                                                                                                                     [tekst Mirosława Murcha]

          Dzień Edukacji Narodowej

                         Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - 14 października, uczniowie klasy III pod opieką p. Mirosławy Murchy, przygotowali  apel dla wszystkich nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Starych Oborzyskach. Apel odbył się na Sali gimnastycznej naszej szkoły. Trzecioklasiści recytowali  wierszyki, odgrywali śmieszne scenki i śpiewali piosenki dedykowane poszczególnym  nauczycielom. Po występie uczniów klasy III, piosenki i wierszyki przedstawiły kolejne grupy przedszkolne. Na zakończenie występów złożono wszystkim nauczycielom i pracownikom życzenia, wręczono laurki i kwiaty. Po zakończeniu apelu, uczniowie klas I-VI mogli obejrzeć przedstawienie o tematyce  profilaktycznej oraz wziąć udział w krótkiej dyskusji nt. zagrożeń i przemocy w szkole.

          [tekst Mirosława Murcha]

          Rajd papieski

                        W dniu 9 października 2010r. już po raz piąty odbył się Rajd Papieski z okazji Dnia papieskiego. Naszą Podstawówkę reprezentowało 16 uczniów z klas III- VI oraz opiekunowie Hanna Grzelczyk, Elżbieta Piecuch i Julita Maćkowiak. Trasa wiodła z Kościana – od Pomnika Jana Pawła II przez Stary Lubosz, Darnowo, Turew, Gołębin, Spytkówki, Betkowo, Stare Oborzyska. Pokonaliśmy trasę 36 kilometrów. W Turwi był krótki odpoczynek, podczas którego wzmocniliśmy się, jedząc ciastka i popijając napoje. Wysłuchaliśmy również opowieści przewodnika o rodzie Chłapowskich i ich pałacu.

                       Pogoda dopisywała. Na zakończenie rajdu w Starych Oborzyskach odbył się  festyn, podczas którego rozegrano konkurencje sportowe między szkołami. Puchar przechodni Rajdu Papieskiego wygrała Szkoła Podstawowa nr 3. Ten dzień przyniósł nam wiele zadowolenia zwłaszcza z tego, że pokonaliśmy dla Jana Pawła II tak trudną trasę.

          [tekst Hanna Grzelczyk]

          Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

                       Dzień Chłopca był okazją do zorganizowania w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach dyskoteki. Bawili się na niej uczniowie klas III – VI. W czasie zabawy przeprowadzono konkurs pt. „Mister Szkoły 2010”. W szranki stanęło czterech kandydatów wyłonionych we wcześniejszych wyborach klasowych: Piotr Trąbka z kl. III, Szymon Grzegorczyk z kl. IV, Jakub Mańczak z kl. V oraz Kamil Sobczak z kl. VI. Chłopcy musieli wykazać się m.in. umiejętnością przyszywania guzików, rytmicznym tańcem, rozpoznawaniem dawnych narzędzi, których nazwy i przeznaczenie musieli podać, orientacją w literaturze polskiej i światowej. Odpowiadali też na typowo „babskie” pytania, np. Do czego służy fluid? oraz Co to jest demakijaż? We wszystkich konkurencjach najlepiej poradził sobie Jakub Mańczak, który został Misterem Szkoły. Drugie miejsce zajął Szymon Grzegorczyk, trzecie Kamil Sobczak, czwarte Piotr Trąbka. Wszystkim „panom” serdecznie gratulujemy!

          [tekst Anna Nowak]

           

          30 wrzesień – data Nam nie obca – dzisiaj właśnie jest Dzień Chłopca

                           Święto, które powstało, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.

                      Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny". W tym właśnie dniu - 30 września: 

          Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
          Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
          i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
          Niechaj problemy Was omijają,
          A wszyscy bardzo Was kochają.
          Bo jak nikt inny na świecie,
          Wy na to zasługujecie.

          Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
          Był niesamowity i wyjątkowy.
          Wypełniajcie każdą chwilę tak,
          Aby potem wspominać ją z radością.
          Czerpcie energię ze słońca,
          Kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
          Żyjcie najpiękniej jak umiecie.
           

          Sprzątanie Świata

                      W akcję „Sprzątanie Świata” czynnie włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W piątkowe przedpołudnie każda klasa wraz z opiekunem wyruszyła na wyznaczoną trasę. Pogoda dopisała, humory również, a śmieci nie było zbyt wiele.

          Bieg Olimpijski w Racocie

                      11 września 2010r. jak co roku odbył się już po raz 17 Bieg Olimpijski z udziałem polskich olimpijczyków. Organizatorem tej imprezy jest poseł na sejm Wojciech Ziemniak.  Z naszej szkoły w biegu wzięli udział uczniowie z klas IV, V i VI- Magda Sieradzka, Paweł Dyszkiewicz, Bartek Jabłoński, Daria Ratajczak, Dominik Kmiecik, Karolina Jankowska, Tomek Markiewicz oraz Wiktor Nieć oraz opiekunki Barbara Winiszewska i Hanna Grzelczyk. Wymienieni uczestnicy pokonali odcinek ok 4 kilometrów. Warto było, bo zwycięzcami byli już ci, którzy stanęli na linii startu.                                                    

          [tekst Hanna Grzelczyk]

           Witaj Szkoło!!!

                        Dnia 01. września 2010 odbyło się  uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011. Najpierw społeczność szkolna wzięła udział w mszy świętej, a następnie wszyscy udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Żaneta Igłowicz-Nieć, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim pierwszoklasistów, rozpoczynających karierę szkolną. Uroczystość pasowania uczniów klasy I przygotował Samorząd uczniowski, który od tego roku szkolnego ma nowego opiekuna, p. Ewę Markowiak. Dla uczniów klasy I przygotowano zagadki zadania, które mieli wykonać, aby przekonać wszystkich do tego, ze mogą zacząć edukację w szkole.  Do zadań należało miedzy innymi: wykonanie tańca kowbojskiego, kręcenie lassem, rzuty do celu czy jazda na konikach. Po wykonaniu wszystkich zadań pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią Dyrektor. Każdy z nich dostał też dyplom, legitymację szkolną i drobny upominek zakupiony prze Radę Rodziców.

          [Tekst Mirosława Murcha]

          ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa
      • (065) 511-40-64
      • ul. Szkolna 1 Stare Oborzyska 64 - 000 Kościan 64-000 Kościan Stare Oborzyska Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych