• Rok szkolny 2009/2010

        •  

          Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły życzą uczniom oraz absolwentom wspaniałych, słonecznych wakacji oraz dużo odpoczynku. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym :)

          Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

              Po pracowitym roku szkolnym 2009/2010 nadszedł dzień zakończenia i jednocześnie początek wakacji. Zakończenie roku szkolnego odbyło się w naszej szkole 25 czerwca o godz. 1000 uroczystą mszą świętą. Około godz. 1100 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku na Sali gimnastycznej. Koniec roku szkolnego to czas podsumowania i nagradzania tych uczniów, którzy swoją pracą i aktywnością pokazali, że można wiele osiągnąć. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu dyr. Żanety Igłowicz - Nieć zostały wręczone uczniom klas IV-VI świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 lub wyższą i co najmniej bardzo dobre zachowanie otrzymali dodatkowo stypendium naukowe ufundowane przez wójta gminy Kościan. Zostali również nagrodzeni uczniowie, którzy pracowali w Samorządzie Uczniowskim oraz w szkolnym sklepiku. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru nowym członkom Samorządu Uczniowskiego. Po części oficjalnej klasy piąte pożegnały uczniów klas szóstych, którzy zakończyli już edukację w szkole podstawowej.

          Dzień Dziecka

           W tym roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka 2 czerwca 2010roku. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Park Dinozaurów w Rogowie. Z zainteresowaniem oglądaliśmy naturalnej wielkości prehistoryczne zwierzęta, a przy niektórych z nich robiliśmy zdjęcia. Dużo radości sprawiła wszystkim zabawa na placu ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Cały wyjazd ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy!!!

          Majowa wyprawa w góry.

                   23 maja 2010 roku, o godzinie 5:00 klasy IV, V i VI wyruszyły na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Grupa liczyła 46 uczniów i 3 opiekunów. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Bardo Śląskie, w którym znajdowała się stara, ruchoma szopka, Bazylika Cystersów i Góra Kalwaria. Następną atrakcją tego dnia było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej i Kłodzka. Po tak interesującej wędrówce nadszedł czas na posiłek i zakwaterowanie się w Schronisku Młodzieżowym w Kłodzku. Drugiego dnia po śniadaniu grupa wyruszyła do Gór Stołowych. W zaplanowanym czasie udało się zdobyć szczyt Szczeliniec. Nie było żadnych opóźnień, a pogoda nam dopisywała. Dzięki temu można było spokojnie spacerować po Błędnych Skałach, zwiedzać pijalnię wód w Kudowie Zdrój i Kaplicę Czaszek. Ostatniego dnia wycieczki grupa wyjechała do kopalni złota w Złotym Stoku, gdzie odbył się ciekawy spływ łodzią. Interesującymi atrakcjami było płukanie złota i zwiedzanie kopalni.

                       Wycieczka była bardzo udana. Jak powszechnie wiadomo Kotlina Kłodzka jest miejscem często odwiedzanym i polecanym przez turystów. 

                                                                                Tomek Sikora, klasa VI

          VII Miejsko – Gminny Konkurs o Janie Pawle II pt.„Papież z dalekiej Polski”

                Pod takim tytułem 11.05.2010 r. w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach rozstrzygnięto VII Miejsko – Gminny Konkurs o Janie Pawle II. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z kl. IV – VI ze szkół ZS nr1, ZS nr 2, ZS nr 4, SP w Kokorzynie, SP w Racocie, SP w Starym Luboszu i SP w Starych Oborzyskach. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Hanna Grzelczyk, Alicja Kotecka i Anna Nowak. W jury oprócz organizatorek zasiadł jako przewodniczący ks. Włodzimierz Lisek.

          Zadaniem uczestników konkursowych zmagań było najpierw rozwiązanie pisemnego testu. Część ustna polegała na udzieleniu odpowiedzi na zadawane pytania w większości z trzeciej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny, która miała miejsce w 1987 r. Uczniowie dopasowywali rekwizyty do wydarzeń związanych z życiem i z działalnością Jana Pawła II, a z fotografii rozpoznawali osoby i miejsca bliskie Papieżowi.

          Zwyciężył Arkadiusz Buchowski z SZ nr 4, II miejsce zajęła Patrycja Żur – SP Kokorzyn, III miejsce Patrycja Gimzicka – SP Stare Oborzyska, IV miejsce Paweł Linke ZS nr 4, V miejsce zajęli ex aequo Wojciech Szajek - ZS nr 1 i Monika Piasecka – SP Kokorzyn.

          Nagrody ufundowali: Urząd Gminy Kościan oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach. Na zakończenie uczniowie pod kierunkiem A. Nowak przedstawili program artystyczny o Janie Pawle II.

          Rajd rowerowy Kościan-Bruszczewo 2010r.

          Nasza Szkoła już po raz czwarty wzięła udział w Papieskim Rajdzie Rowerowym organizowanym ze Stowarzyszeniami Grupa Rowerowa Jana Pawła II i Stop Śmierci z okazji 90 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Około 35 km pokonali następujacy uczniowie: Kacper Żołopa, Karol Wróblewski, Szymon Cieślik, Krzysztof Majchrzak, Patrycja Gimzicka, Konrad Łuczak oraz opiekunki p. Elżbieta Piecuch, p. Iwona Wróblewska oraz p. Danuta Mądra. Rajd rozpoczęliśmy o godzinie 10.00 od budynku naszej Szkoły. Potem wszyszcy miłośnicy dwóch kółek wystratowali z Placu Niezłomnych, na którym znajduje się pomnik Naszego Ukochanego Papieża do Bruszczewa. Po zakończonych atrakcjach wróciliśmy około godziny 16.00 do domu pełni wrażeń i zadowolenia z pokonanych tego dnia trudów jazdy na rowerze.

          Konkurs

          W dniu 15 kwietnia zostały przeprowadzone szkolne eliminacje do Miejsko - Gminnego Konkursu pt. „Papież z dalekiej Polski”. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas IV-VI. Celem konkursu jest poznanie sylwetki wybitnego Polaka, który jest patronem naszej Szkoły i wzorem do naśladowania. Przygotowanie do konkursu pozwala pogłębić wiadomości dotyczące życia i pontyfikatu Jana Pawła II a jednocześnie kształtować umiejętność uważnego czytania ze zrozumieniem.


          Wyniki szkolnych eliminacji:
                                                            I miejsce Magdalena Wojtkowiak
                                                            II miejsce Martyna Ruszkowska
                                                            III miejsce Patrycja Gimzicka

          Wymieni wyżej uczniowie będą reprezentować naszą szkolę 11 maja 2010r. na VII Miejsko - Gminnym Konkursie pt. „Papież z dalekiej Polski”.
          Gratulujemy!!!

          Konstytucja 3 Maja

          Jak co roku pamiętamy o ważnych świętach narodowych. W dniu 30 kwietnia obchodzilismy 219 rocznicę uchwalenia tej ważnej dla Polski ustawy zasadniczej. Klasa IV zaśpiewała historyczne pieśni patriotyczne jak: "Witaj majowa Jutrzenko", "Polonez 3 maja". Ponadto przypomniane zostały ważne fakty dotyczące Sejmu Czteroletniego, rozbioru, Konfederacji Barskiej itp. Przedstawiono sylwetki słynnch polaków : Hugo Kołłotaja, Ignacego Krasickiego, króla Stanisława Poniatowskiego itp.Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna. Apel zakończył się ustnym minisprawdzianem wiedzy o Konstytucji 3 maja, który przeprowadziła Pani Dyrektor. Wynik tego testu wiedzy był dla uczniów pozytywny.
           

          Tragedia smoleńska

          W tygodniu żałoby narodowej pamiętaliśmy o ofiarach tragedii smoleńskiej, w której zgnęła para prezydencka- Lech i Maria Kaczyńscy oraz 94 innych Polaków, sprawujacych w naszym państwie ważne funkcje. Pamięć o ludziach, którzy tragicznie zgnęli na Ziemii Katyńskiej w dniu 10 kwietnia 2010r. uczciliśmy w naszej szkole minutą ciszy, apelem pamięci, modlitwą i zapalonymi zniczami.

           

          SOS dla Ziemi

          22 kwietnia 2010 roku, w Zespole Szkół Gminy Kościan, Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach, odbył się po raz kolejny Miejsko -Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „SOS dla Ziemi”. W konkursie brali udział uczniowie klas trzecich szkół z Turwi, Bonikowa, SP nr 1, SP nr 4, Starych Oborzysk, Kokorzyna, Starego Lubosza. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów. Organizatorkami konkursu były: p. Ewa Markowiak- nauczyciel przyrody, oraz p. Elżbieta Piecuch- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W komisji konkursowej zasiadły także dwie inne nauczycielki –p. Karolina Motała i p. Maria Jakubowska oraz przedstawiciel Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu- p. Marlena Kowalkowska. Dzieci miały za zadanie rozwiązać test, którego tematyka dotyczyła przyrody, ale przede wszystkim ekologii. Uczestnicy konkursu, po oddaniu prac konkursowych, mieli możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia o tematyce ekologicznej, w wykonaniu uczniów klasy drugiej. Po obejrzeniu przedstawienia i słodkim poczęstunku, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

           

          I miejsce- Szymon Głowacki ze SP w Bonikowie , uzyskał 57,5 pkt.

           

          II miejsce- Bartosz Andrzejewski ze SP nr 1 w Kościanie, uzyskał 55,5 pkt.

           

          III miejsce- Kajetan Frąckowiak ze SP nr 1 w Kościanie, uzyskał 53 pkt.

           

          Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali:

          -Szymon Grzegorczyk ze SP w Starych Oborzyskach, uzyskał  52,5 pkt.

          -Wojciech Andrzejewski ze SP  nr 4 w Kościanie, uzyskał 51 pkt.

          -Wiktoria Cugier ze SP nr 4 w Kościanie, uzyskała 50,5 pkt.

           

          Komisja, podsumowując wyniki konkursu, stwierdziła, ze wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ekologiczno-przyrodniczą. Dla laureatów oraz uczestników konkursu przygotowano ciekawe  nagrody książkowe, które zasponsorowali: Wójt Gminy Kościan, p. Henryk Bartoszewski, Radny Gminy Kościan- p. Zdzisław Gidaszewski, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, Wydawnictwo MAC-Grupa Edukacyjna oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach.

          Matematyka w życiu codziennym

          Dnia 15.04.2010r. odbył się w Zespole Szkół Gminy Kościan, Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach, konkurs matematyczny „MATEMATYKA W ŻYCIU CODZIENNYM”dla klas szóstych szkół podstawowych Gminy Kościan. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kościan. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach, Starym Luboszu i Racocie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów, ukazanie praktycznego wykorzystania wiedzy matematycznej, wyłonienie talentów matematycznych i integracja uczniów z różnych szkół Gminy Kościan. W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły złożone z uczniów klas szóstych. Każdy zespół otrzymał zestaw zadań kształcących umiejętność praktycznego wykorzystania wiedzy w praktyce. Konkurs polega na ich prawidłowym rozwiązaniu. Oceny prac dokonała powołana  komisja: mgr Karolina Rudawska-Nowak, mgr Hanna Jąder i mgr Anna Saleniuk.

           

          I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bonikowie: Dawid Niekraś i Michał Ratajszczak, których przygotowała pani Anna Saleniuk.

          II miejsce otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu: Małgorzata Maik i Jagoda Bąkowska przygotowani przez panią Hannę Jąder.

          III miejsce otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Racocie: Daniel Jakubiak i Paweł Kaciczak przygotowani przez panią Joannę Romowską.

           

          Laureaci konkursu otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Dla nauczycieli i uczniów przygotowano poczęstunek: kawa, herbata i ciasto.

          Sponsorami konkursu byli: Wójt Gminy Kościan, Dyrektorzy  Szkół Podstawowych w Starych Oborzyskach,  Racocie i Starym Luboszu, Firma Maxim z Maksymilianowa oraz sklepik szkolny przy  Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach.

          Pamięć o Mordzie Katyńskim

           Wiersz Z. Herberta  - "Guziki"

           

          Drzewa jeszcze szumią

          słowa ostatniej modlitwy

          stań i posłuchaj

          one powiedzą ci

          co widziały

          one tam był

          gdy serca waleczne i prawe

          bić przestawały

          gdy oczy wpatrzone w przestrzeń

          szukające ratunku zamykały się

          z bólu bezradności

          gdy wspomnienia o domu

          gasły nagle w myślach

          zagłuszone jednym

          krótkim wystrzałem

          gdy słowa win odpuszczenia

          grzęzły w gardłach

          gdy huk wystrzału

          zabijał cząstkę polskości

          bo strach przed Polską

          kazał strzelać oprawcom

          gdy zwały ziemi przykryły ich ciała

          dusze odleciały

          Największy Wróg sierpa i młotu

          na tle czerwonym

          przyjął ich do siebie

          po nich zostały tylko guziki

          katyńska lista

          i szum drzew

          które to wszystko widziały

           

           

                         W kwietniu mija 7o. Rocznica Mordu Katyńskiego. W piątek 9 kwietnia odbędzie się apel poświęcony Polakom zamordowanym   przez władze radzieckie w 1940r. Uczniowie klasy VI zaprezentują montaż słowno- muzyczny połączony z pokazem multimedialnym ilustrującym to ważne wydarzenie historyczne.

          Pamiętamy o Patronie

          Białą gondolą odpłynął

          kończąc swój ziemski czas.

          Żegnała Go ludzka miłość

          i w oknach świeczek blask.

           

          Serca niesiemy Mu w darze

          i wspólnych modlitw ton

          z prośbą , by na ołtarze

          był wyniesiony On.

           

                      W 5. rocznicę śmierci Jana Pawła II nasza Szkoła pamiętała o Patronie  W Wielki Piątek spotkaliśmy się w kościele parafialnym. Uczciliśmy to wydarzenie minutą ciszy, modlitwą, przedstawieniem w wykonaniu gimnazjalistów i uczniów naszej Szkoły. Zapalone zostały znicze.  Natomiast w dniu 7 kwietnia wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej  wraz z pocztem sztandarowym zebrali się przy kamieniu poświęconym Janowi Pawłowi II, aby pomodlić się o Jego rychłą beatyfikację. Uczniowie recytowali wiersze, zaśpiewali pieśni bliskie Karolowi Wojtyle, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Pamięć o Patronie jest ciągle żywa wśród nas.

          Wielkanoc w szkole

          31. marca 2010 w Zespole Szkół Gminy Kościan, Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbyły się „Wielkanocne igrzyska - wiosna 2010”. W szkolnym turnieju, łączącym pierwszy dzień wiosny, Wielkanoc, oraz  minione igrzyska olimpijskie, wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI oraz nauczyciele. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Hanny Grzelczyk oraz p. Ewy Markowiak.  Każda klasa przygotowywała się do poszczególnych konkurencji bardzo pieczołowicie i sumiennie. Przed rozpoczęciem turnieju należało przygotować stół z ozdobami wielkanocnymi oraz zaprezentować, wykonaną wcześniej, kukłę marzanny, która miała symbolizować sporty zimowe. Turniej rozpoczęło uroczyste powitanie uczniów przez p. Dyrektor Żanetę Igłowicz-Nieć, oraz zapalenie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego znicza olimpijskiegoi odśpiewanie hymnu sportowców w Vancouver"Jeden moment".Później dzieci obejrzały  krótki apel nt. Wielkanocy przygotowany przez uczniów klasy I, pod opieką p. Elżbiety Piecuch. Pierwszoklasiści śpiewali piosenki o wiośnie i świętach, recytowali wiersze, przypominali zwyczaje wielkanocne. Nie zabrakło też symbolicznego polewania wodą. Po apelu, uczniowie przystąpili do kolejnych konkurencji. W każdej konkurencji startowali inni reprezentanci klas, aby każde dziecko mogło zaprezentować swe umiejętności i zdolności. Konkurencje były bardzo ciekawe, między innymi był bieg w kaloszach, wyścig na nartach, „biathlon”- czyli bieg z przeszkodami i rzuty do celu. Jedną z ciekawszych konkurencji był „taniec na lodzie”. Soliści lub pary tańczyły na łyżworolkach do wybranego utworu F. Chopina. Dzieci brały też udział w konkursie plastycznym - każda z klas miała narysować  wylosowany sport zimowy - np. łyżwiarstwo, hokej, biegi narciarskie. Nie zabrakło także konkurencji sprawdzających wiedzę - były rebusy i zadania z języka angielskiego i niemieckiego, dzieci odpowiadały na pytania  dotyczące sportów zimowych i olimpiady w Vancouver. Ich zadaniem było także wykreślenie z rozsypanki wyrazów, które nie  dotyczyły świąt. Uczniowie doskonale poradzili sobie z  zadaniami, nie zabrakło śmiesznych wpadek i gaf, ale  wszyscy bawili się doskonale. Na koniec  turnieju, komisja w składzie: p. Dyrektor Żaneta Igłowicz-Nieć, nauczyciel plastyki, p. Marietta Kuhnert, oraz przedstawicielka Rady Rodziców- p. Justyna Kąkolewska i nasz kolega z klasy V - D. Kornatowski, podliczyła punkty i przedstawiła wyniki. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, materiałami papierniczymi i czekoladą.

          Miejsca klas I-III:

                         I miejsce- klasa III

                         II miejsce- klasa II

                         III miejsce- klasa I

           

          Miejsca klas IV-VI:

                         I miejsce- klasa VI

                         II miejsce- klasa V

                         III miejsce- klasa IV

          Życzenia Wielkanocne

          Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
          pełnych wiary, nadziei i miłości.
          Radosnego, wiosennego nastroju,
          serdecznych spotkań w gronie rodziny
          i wśród przyjaciół
          oraz wesołego "Alleluja"

          życzą
          Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy
          Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach

           

          Wielkanocne igrzyska

          W nawiązaniu do świąt wielkanocnych, powitania wiosny, minionych igrzysk olimpijskich, 200 -  rocznicy urodzin Chopina organizujemy w naszej szkole turniej klas, który odbędzie się 31 marca ( środa) w godzinach od 8.00 do 13.00.

          Każda klasa przygotuje na tę okazję swój stół wielkanocny (stroiki) oraz nasz  sportowy symbol igrzysk - Marzannę w stroju nawiązującym do sportów zimowych.

           Chcemy, żeby w klasie każdy uczeń był zaangażowany przynajmniej do jednej konkurencji.

           Plan igrzysk:

           

          1. Rozpoczęcie igrzysk - zapalenie znicza olimpijskiego.

          2. Przedstawienie klasy I nawiązujące do Wielkanocy.

          3. Ocena maskotek olimpijskich- wiosennych Marzann.

          4. Konkurencja sportowa- hokej w kaloszach- wyścig zespołów 5 osobowych. ( osobno klasy I-III i IV-VI).

          5. Turniej wiedzy olimpijskiej- tematyka- Vancouver 2010r., sporty zimowe – (zespół 2- osobowy, osobno klasy I-III i IV-VI).

          6. Konkurencja sportowa- narciarski wyścig klas (osobno klasy I-III i IV-VI,  zespół 4-osobowy).

          7. Konkurencja językowa- język angielski klasy (I-VI) i język niemiecki ( klasy IV-VI)  (zespół 2-osobowy).

          8. Konkurencja sportowa dla solistów lub par - taniec na „lodzie” na łyżworolkach do muzyki Chopina - (2 minuty),  klasa wybiera sobie sama fragment muzyczny, ocenie będzie podlegać strój, ruch).

          9. Konkurencja plastyczna – przedstawienie wylosowanej dyscypliny sportowej ( zespół 2 -osobowy).

          10. Konkurencja sportowa- biathlon ( zespół 5-osobowy,  osobno klasy I-III i IV-VI).

          11. Rozrywki umysłowe – krzyżówka dla klas IV-VI- zespół 6- osobowy

                                                    wykreślanka – dla klas I-III- zespół 6- osobowy

          12. Podsumowanie igrzysk. Rozdanie nagród i dyplomów.

          13. Spalenie Marzann. Zakończenie imprezy.

           

          Naszym igrzyskom będą towarzyszyć piosenki :

           

          Skaldowie - "Wiosna" 

          Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
          Wiosna - znów nam ubyło lat,
          Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
          Śpiewa skowronek nad nami,
          Drzewa strzeliły pąkami,
          Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty.

          Ktoś na niebie owce wypasa, hej
          Popatrz zakwitł już Twój parasol, hej
          Nawet w bramie pan Walenty stróż,
          Puszcza wiosną pierwsze pędy już.
          Portret dziadzia rankiem wyszedł z ram,
          I na spacer poszedł sobie sam.
          Nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć,
          By zieloną wiosnę w głowie mieć.
          Wiosna - cieplejszy...
          Ktoś na niebie...
          Portret dziadzia...

          Wiosna... wiosna... wiosna...

           

          Hymn olimpijski „Jeden moment”

           

          Ogień plonie w nas, płoną serca.

          Olimpijski duch zwycięstwa.

          Razem chcemy dziś sięgnąć gwiazd.

           

          Wspominamy cud raz jeszcze.

          Tej nadziei nam trzeba dziś więcej.

          Wiara w siłę znów ciągle w nas.

           

          Tylko jeden moment mam w pamięci.

          Tylko jeden, który ciągle trwa.

          Taka mała życia garść nie więcej.

          Taka siłę , którą w sobie mam. (2 razy)

           

          Ogień plonie w nas, płoną serca.

          Tej nadziei garść ciągłe w nas.

          Kiedy spełnią się chwile szczęścia.

          Złoty kolor serc zwycięstwa.

          Silę w sobie mam, by sięgnąć gwiazd.

          Dzień Kobiet w naszej Szkole

          Jak co rok chłopcy pamiętają o święcie koleżanek i pań. Uczennice i panie zostały obdarowane drobnymi upominkami: kwiatkami i słodyczami. Ponadto klasy I-VI obejrzały występ koła teatralnego, którym była bajka H. Ch. Andersena pt. "Calineczka". Dzień ten był naprawdę miłym  świętem.

          Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

          5 lutego miał miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce- XIV edycja. Z naszej Szkoły startowało 7 uczniów: Dominik Kmiecik, Michał Włodarczak, Wiktor Nieć, Arkadiusz Dudziak, Szymon Jędrzejewski, Magdalena Wojtkowiak, Jakub Łukaszewski. Do kolejnego etapu - rejonowego przeszło dwóch naszych uczniów, którzy zdobyli 85% punktów - Wiktor Nieć i Szymon Jędrzejewski. Gratulujemy wszystkim naszym uczniom!!!

          Gminny Konkurs Recytatorski

          11. lutego 2010 r. w Zespole Szkół Gminy Kościan, Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach, dzieci z klas I-III Szkół Gminy Kościan, po raz kolejny wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim. (czyt. więcej w zakładce Biblioteka - Wydarzenia)

          Dzień Babci i Dziadka

          Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, dzieci z Zespołu Szkół Gminy Kościan, Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach, zaprosili swoje babcie i swoich Dziadków na uroczysty apel. Uroczystość ta obyła się 15 stycznia o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej. Przybyłych na uroczystość gości witali szóstoklasiści, wręczając tulipany i częstując cukierkami. Zgromadzonych gości powitała p. dyrektor Żaneta Igłowicz-Nieć, która oddała potem głos prowadzącym spotkanie uczniom -Dominikowi Kornatowskiemu (kl.V) i Karolinie Jankowskiej (kl. IV). Przedstawiciele uczniów w profesjonalny sposób zapowiadali kolejne występy. Na początek uczniowie klas IV-VI zaśpiewali piosenkę „Wszystkiego najlepszego”. Potem uroczystość rozpoczął występ przedszkolaków. Maluchy tańczyły, śpiewały piosenki o świętach i kolędy, recytowały wierszyki. Na koniec występów złożyły życzenia babciom i dziadkom i wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki. Po występach przedszkolaków przyszedł czas na prezentacje klas I-III. Klasa I zaśpiewała piosenki o babci i dziadku oraz powiedziała wierszyk. Klasa II zatańczyła 2 tańce oraz zaśpiewała kolędę. Klasa III przebrała się za postacie z bajek i śpiewała o nich piosenkę oraz recytowała wiersz o babci i dziadku. Następnie swój występ zaprezentowała klasa IV, która przygotowała scenkę prezentującą gwarę wielkopolską oraz zaśpiewała i zatańczyła. Klasa V i VI przygotowały pokaz sławnych postaci, którym towarzyszyły różne „babcie” i „dziadkowie”. Na scenie pojawił się miedzy innymi Adam Małysz w towarzystwie babci-góralki, Kuba Wojewódzki z babcią – tancerką, Maryla Rodowicz, gromada Smerfów z Gargamelem, Andrzej Gołota z babcią –sportsmenką, czy dziadek elegant w towarzystwie Kayah. Wszystkim zgromadzonym gościom występy bardzo się podobały i często było słychać salwy śmiechu. W czasie między występami i przygotowaniem do nich, dzieci i dziadkowie mogli zaśpiewać przyśpiewkę o Starych Oborzyskach. Na koniec występu uczniowie szkoły wręczyli swoim babciom i dziadkom prezenty i kartki z życzeniami, a wszyscy zaśpiewali sto lat. Po złożeniu życzeń zaproponowano dziadkom obejrzenie wystawy prac uczniów przedstawiających portrety babć i dziadków oraz wspólne śpiewy piosenek biesiadnych.

          Apel "Bezpieczne ferie"

          15 stycznia odbył się w naszej szkole apel pt. „Bezpieczne ferie”. Występ przygotowali uczniowie klasy trzeciej pod opieką p. Karoliny Motały. Dzieci śpiewały piosenki o zimie i o zimowych zabawach, przedstawiły scenki związane z zimą i bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw. Na zakończenie apelu p. Dyrektor Żaneta Igłowicz-Nieć podsumowała wyniki w nauce i zachowaniu w I semestrze.

          Wyniki Konkursów Bożonarodzeniowych

          Zadanie dla klas I-III: klasy I - III przygotowały z okazji Świąt Bożego Narodzenia świąteczny zestaw ozdób choinkowych. Liczyła się oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania, wykorzystanie najróżniejszych materiałów.
          I miejsce - klasa I
          II miejsce - klasa III
          III miejsce - klasa II

          Zadanie dla klas IV-VI: Każda z klas IV-VI przygotowała zestaw 4 obrazków - nawiązujących do Bożego Narodzenia (np. narodziny Jezusa, przybycie Trzech Króli, Pan Jezus). Liczyła się oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania, wykorzystanie najróżniejszych materiałów.
          I miejsce - klasa VI
          II miejsce klasa V i IV
          Klasom gratulujemy!!! Prace oceniał SU na czele z Karolem Wróblewskim oraz Panie Kotecka i Skorasińska.

          Konkurs wiedzy o Wielkopolsce

          Dnia 17 grudnia 2009r. uczniowie klas IV-VI napisali konkurs Wiedzy o Wielkopolsce. Po sprawdzeniu prac do etapu powiatowego przeszli następujący uczniowie:
          klasa IV
          I m. Dominik Kmiecik
          II m. Michał Włodarczak
          klasa V
          I m. Wiktor Nieć
          II m. Arkadiusz Dudziak
          III m. Dominik Kornatowski
          klasa VI
          I m. Szymon Jędrzejewski
          II m. Magdalena Wojtkowiak
          III m. Jakub Łukaszewski
          Gratulujemy uczniom, którzy będą naszą Szkołę reprezentować w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie dnia 10 lutego 2010r. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

          Spotkanie Noworoczne

          06. stycznia w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbyło się spotkanie noworoczne dla dzieci klas I-III ze Szkół Gminy Kościan. Spotkanie zorganizował Urząd Gminy Kościan. Zaproszono na nie dzieci ze Starych Oborzysk, Kiełczewa, Kokorzyna i Bonikowa. Dzieci przybyły na salę gimnastyczną, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji. Dekoracje nawiązywały do krajów orientalnych takich jak Japonia, Indie oraz Chiny. Dzieci ze Starych Oborzysk miały możliwość wcześniejszego przygotowania się do zabawy, gdyż grupa organizująca spotkanie przywiozła dla nich stroje orientalne oraz pomalowała im twarze. Zabawa zaczęła się o godzinie 10.00 i trwała do godziny 12.00. Na spotkaniu pojawił się Wójt p. Henryk Bartoszewski wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy, a także p. Dyrektor Żaneta Igłowicz-Nieć. Dzieci powitała postać samuraja, który pojawił się na sali w towarzystwie dwóch gejsz. Wspólnie prowadzili oni gry i zabawy, opowiadając także o kulturze prezentowanych krajów. Wśród proponowanych konkursów znalazło się przenoszenie ryżu za pomocą pałeczek oraz w miseczkach, budowa chińskiego muru z kubeczków, taniec indyjski, taniec smoka. Przygotowano też pokaz tańca indyjskiego. Nie zabrakło też pokazu sztuk walk, który zaprezentowali dwaj uczniowie klasy drugiej SP w Starych Oborzyskach. Dzieci wspólnie tańczyły do muzyki orientalnej. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek i napoje.

          Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

          W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie w Oddziale dla Dzieci (II piętro) można obejrzeć prace plastyczne, nadesłane na konkurs pt.: „Moja ulubiona książka”.

          Spotkanie wigilijne

          Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wigilijnym spotkaniu. Spotkanie to odbyło się 22. grudnia, na sali gimnastycznej. Każda z klas zasiadła przy odświętnie udekorowanym stole, żeby obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów klasy drugiej, przygotowane pod opieką p. Mirosławy Czeszak.

          Na szkolną wigilię przybył też Wójt Gminy Kościan -p. Henryk Bartoszewski, Leśniczy z Nadleśnictwa Kościan –p. Marek Ptak, ksiądz proboszcz-Włodzimierz Lisek oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas wigilijnego spotkania podzielono się opłatkiem i złożono życzenia. Wspólnie śpiewano też kolędy. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął też szkolne konkursy. Klasy 1-3 miały za zadanie przygotować własnoręcznie ozdoby choinkowe, natomiast klasy 4-6 musiały przygotować cztery ilustracje nawiązujące do historii Bożego Narodzenia. Wszystkie prace wykonano starannie i oryginalnie. Dla wykonawców prac przygotowano drobne upominki i dyplomy. Po rozdaniu nagród i dyplomów oczekiwano na przyjście Gwiazdora. Pojawił się on z workami pełnymi słodkich upominków zakupionych przez Radę Rodziców. W rozdawaniu paczek „grzecznym” dzieciom pomagały Gwiazdorowi dzieci z klasy drugiej. „Niegrzeczni” uczniowie, przed otrzymaniem paczki musieli przeskoczyć przez laskę trzymaną przez Gwiazdora. Po zakończeniu wigilii szkolnej, dzieci wraz z wychowawcami rozeszły się do swoich klas na dalszą część uroczystości.

          Wesołych Świąt

          Dużo zdrowia i radości
          w waszym domu niech zagości
          i prezenty i śnieg biały
          by te święta urok miały.
          Samych wzruszeń przy choince
          życzą Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach

          Szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Danuta Wawiłow”

          3 grudnia 2009 roku uczniowie z klas I – III naszej szkoły w konkursie recytatorskim zaprezentowali wiersze Danuty Wawiłow. (czyt. Biblioteka - Wydarzenia)

          GÓRA GROSZA 2009r.

          W tym roku nasza Szkoła zebrała sumę 295zł.
          Dziękujemy!!!

          Wyniki klas!!!

          I miejsce - kl. I - 111 zł 93 gr. [4zł 14 gr. na osobę]
          II miejsce - kl. II - 69 zł. 79 gr. [2 zł 90gr na osobę].
          III miejsce - kl. III - 51 zł 36 gr. [2zł. 05gr. na osobę]
          IV miejsce - kl. VI - 27zł 86gr. [1zł 16gr. na osobę]
          V miejsce - kl. V - 17zł 69 gr. [84 gr. na osobę]
          VI miejsce - kl. VI - 11zł. 22gr. [48 gr. na osobę]

          Wyjazd do kina

          Dnia 4.12.2009r. uczniowie naszej szkoły z okazji Mikołajek wyjechali do kina. Koszt wyjazdu i bilety w całości ufundowała RADA RODZICÓW. Dziękujemy!!!!

          Komunikaty

          22 grudnia 2009r. na sali gimnastycznej odbędzie się wigilia szkolna. Każda klasa zadba o swój stół (stroiki, świeczki).

          KONKURSY BOŻONARODZENIOWE

          Zadanie dla klas I-III

          Każda z klas I-III przygotuje z okazji Świąt Bożego Narodzenia świąteczny zestaw ozdób choinkowych (5 elementów, nie mogą się powtarzać), które dzieci własnoręcznie przygotują z różnych materiałów. Klasowa praca konkursowa powinna być przekazana na specjalnym podkładzie (tekturce) do dnia 18 grudnia 2009r. Liczyć będzie się oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania, wykorzystanie najróżniejszych materiałów.

          Zadanie dla klas IV-VI

          Każda z klas IV-VI przygotuje zestaw 4 obrazków - nawiązujących do Bożego Narodzenia (np. narodziny Jezusa, przybycie Trzech Króli, Pan Jezus i Święta Rodzina, przybycie pasterzy do żłóbka itp.) Obrazek zatytułowany (w formacie A- 3) może być przygotowany przez jedną osobę lub dwie osoby. Klasa oddaje 4 obrazki do prezentacji na tekturowym podkładzie do 18 grudnia 2009r. Liczyć będzie się oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania, wykorzystanie najróżniejszych materiałów.

          W dniu przekazania prac przewodniczący klas podadzą K. Wróblewskiemu listy uczniów, którzy przygotowali prace na konkursy miedzy klasowe.

          Andrzejki.

          W dniu 23 listopada jak co roku odbyła sie dyskoteka andrzejkowa, tym razem połączona z konkursem na najciekawsze halloween'owe przebranie. Zabawa była udana. Spójrzcie na zdjęcia !!! ( album fotograficzny).

          "Balony do nieba"

          20 listopada mija okrągła, to znaczy 20 rocznica uchwalenia "Konwencji Praw Dziecka". W tym dniu nauczyciele przeprowadzili na lekcjach pogadanki, warsztaty poświęcone tej tematyce. Pedagog szkolny p. Winiszewska wyświetliła uczniom film, który dotyczył łamania praw dziecka. Uczniowie po obejrzeniu scenek omawiali negatywne zachowanie bohaterów filmu. Kulminacją tego dnia była akcja wypuszczania balonów do nieba wraz z karteczką, na której każdy uczeń miał wypisane jedno prawo dziecka, które uznaje za najważniejsze. Naszym zdaniem taki sposób upamiętnienia Konwencji Praw Dziecka był bardzo pożyteczny.

          Święto Niepodległości

          Dnia 10 listopada z okazji Święta Niepodległości klasy III- VI wzięły udział w uroczystym apelu poświęconym 91 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborczej niewoli. Na szkolnej scenie, w programie artystycznym pt. "Drogi do wolności" wystąpiła klasa VI, która słowem, piosenką i tańcem uczciła ten ważny dla Polaków dzień. [zob. album fotograficzny] Na zakończenie apelu został podsumowany konkurs biblioteczny, którego zwycięzcami byli: Anna Nowicka, Aleksandra Turkowiak i Wiktor Nieć.[więcej inf. nt konkursu w zakładce Biblioteka – Konkursy]

          Dzień Patrona

          Jak co roku obchodzimy w naszej Szkole Święto Patrona- Jana Pawła II. Dzień związany jest nie tylko z XXXI rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża, ale również z IV rocznicą nadania naszej Szkole sztandaru. O godzinie 9.00 cała społeczność "podstawówki" wzięła udział w uroczystej mszy świętej, którą odprawił w obecności pocztu sztandarowego proboszcz Włodzimierz Lisek. Po mszy świętej udaliśmy się do Szkoły, gdzie wszystkie klasy obejrzały program słowno- muzyczny w wykonaniu koła teatralnego pt. "Jan Paweł II- Papież Wolności" przygotowała p. Grzelczyk, pieśni - p. Kuhnert), któremu towarzyszył pokaz slajdów dotyczący II wojny światowej (przygotowała p. Markowiak). Akademię podsumowała p. Dyrektor, która za pomocą szkolnej kroniki przybliżyła zwłaszcza młodszym uczniom historię naszej placówki oraz ważne uroczystości, które się w niej działy. Dzień Patrona zakończyła zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

          O naszym Patronie pamiętamy.

          W tym roku to znaczy 8 października 2009r. ponownie wzięliśmy udział w Zjeździe Szkół Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: poczet sztandarowy: Michał Włodarczak, Patrycja Gimzicka, Aleksandra Turkowiak oraz przewodniczący SU: Karol Wróblewski i jego zastępcy: Karolina Jankowska, Dominik Kornatowski oraz przedstawiciele klas: Dżesika Kostrzewa, Kamil Wolarczak, Marta Cieślik. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Bogumiła Lubawa i Anna Nowak.

          Ponadto nasza Szkoła uczestniczyła w 4. Rajdzie Papieskim, w którym wzięli udział: Jakub Mańczak, Mateusz Naskręt, Dominik Kmiecik, Szymon Maćkowiak, Patrycja Gimzicka, Karol Wróblewski, Aleksandra Turkowiak, Anna Nowicka oraz opiekunowie Elżbieta Piecuch, Hanna Grzelczyk i Iwona Wróblewska. Mimo wietrznej pogody wszyscy dojechali do mety rajdu- do Racotu. Tam zjedliśmy smaczną grochówkę, obejrzeliśmy program artystyczny o Janie Pawle II, uczestniczyliśmy w zawodach sprawnościowych na rowerze i nie tylko. Zajęliśmy II miejsce. Atrakcją rajdu była loteria. Każdy z uczestników coś wygrał, a dochód ze sprzedaży losów został przeznaczony dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie. Rajd bardzo spodobał się naszym uczniom. Szkoda, że tak niewielu chce w sposób aktywny i pożyteczny spędzać wolny czas. Liczymy, że w kolejnym wyjeździe będzie lepsza frekwencja.
           

          Dzień Edukacji Narodowej

          Słowo miłość - za Ich troski,
          Słowo wdzięczność - za Ich trud.
          Dar to skromny, dar uczniowski,
          Wyśpiewany z serc jak z nut.

          "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".
          W podziękowaniu, za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia... Uczniowie

          Uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej przygotowała klasa V z wychowawcą E. Markowiak i p. E. Skorasińską.

          Dziś Dzień Chłopca

          Z tej okazji dziewczyny życzą Wam, abyście czyści i pachnący byli, sale wietrzyli, śmieci wynosili, do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.

          Miło nam poinformować, że MISTEREM SZKOŁY 2009 został Karol Wróblewski. II miejsce zajął Jakub Mańczak i Szymon Grzegorczyk a III – Kacper Żołopa. Chłopcy podczas szkolnej dyskoteki musieli przyszyć guzik, podać przepis na ulubioną potrawę oraz ułożyć jak najwięcej słów z liter znajdujących się w wyrazie matematyka. Wszystkim klasom zabawa bardzo się podobała.

          1 września 2009

          "Nowy rok szkolny w okno puka,
          zjawia się książka i nauka,
          trwałe przyjaźnie, heca niejedna,
          dobrze nam w szkole!..."
          Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2009/2010 życzymy wszelkiej pomyślności: Dyrekcji, Pracownikom oraz uczniom naszego Zespołu! POWODZENIA

           
    • Kontakty

      • Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa
      • (065) 511-40-64
      • ul. Szkolna 1 Stare Oborzyska 64 - 000 Kościan 64-000 Kościan Stare Oborzyska Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych