- Informacje
- Regulamin biblioteki
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
- Nowe Książki
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- Rok szkolny 2014/2015
- Rok szkolny 2013/2014
- Rok szkolny 2012/2013
- Rok szkolny 2011/2012
- Rok szkolny 2010/2011
- Rok szkolny 2009/2010
- Rok szkolny 2008/2009
Rok szkolny 2014/2015
Skały i minerały w bibliotece szkolnej
Uczniowie kl. III obejrzeli wystawę skał i minerałów, przygotowaną przez uczniów gimnazjum, którzy brali udział w projekcie edukacyjnym pod opieką Alicji Koteckiej.
Na prezentację projektu był zaproszony Artur Chęciński, uczeń kl. III, ponieważ jego pasją są minerały i zajmuje się ich kolekcjonowaniem. Artur opowiedział klasie swoim hobby i o ulubionych minerałach.
Wszyscy z zainteresowaniem oglądali eksponaty.
Występ Koła bibliotecznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie
Z okazji Tygodnia Bibliotek obchodzonego w maju – 11.05.2015 r. członkowie Koła bibliotecznego i uczniowie z kl. IV wspólnie z Kołem bibliotecznym gimnazjum wystąpili w Oddziale dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie dla kościańskich przedszkolaków. Następnie wszyscy podziwialiśmy nowo wyremontowaną bibliotekę publiczną, po czym udaliśmy się do Muzeum Regionalnego. A tam obejrzeliśmy dioramę królewskiego miasta Kościana z początku XVII w.
Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych
Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach
26.03.2015 r. w Starych Oborzyskach uczniowie kl.I a i kl.I b zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. W części artystycznej pod kierunkiem nauczyciela – bibliotekarza Alicji Koteckiej wystąpili uczniowie należący do Kół bibliotecznych z: Gimnazjum im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej. Opowieść o zwierzętach, które uciekły z bajek i schowały się w straży pożarnej bardzo dzieciom podobała się. Zwłaszcza słoń, który chciał gasić pożary i żyrafa, co marzyła by zastąpić trzy drabiny. Była też mowa o poszanowaniu książek i właściwym zachowaniu się w bibliotece. Pasowania dokonała p. dyrektor Żaneta Igłowicz – Nieć. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i własnoręcznie wykonane, przez starsze koleżanki z kl. V, kolorowe zakładki do książek. Dzieci obiecały, że od tej chwili często będą wypożyczały książki i o nie dbały.
X Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Natalia Usenko"
04.03.2015 r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach była organizatorem X Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W jubileuszowym konkursie recytowano wiersze Natalii Usenko. Poetka najbardziej znana jest z wyliczanek i wiersza pt. Czarna krowa. Mało kto wie, że Natalia Usenko jest córką Danuty Wawiłow także poetki.
Do konkursu przystąpiło 27 uczniów z klas I – III ze szkół podstawowych z Bonikowa, Kiełczewa, Kokorzyna, Racotu, Turwi i Starych Oborzysk.
Komisja konkursowa w składzie: Janusz Dodot dyr. KOK w Kościanie i Katarzyna Konik pracownica KOK – u – wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych:
w klasach pierwszych:
I miejsce – Katarzyna Bryszak (SP Turew),
II miejsce – Wiktoria Rogalska (SP Stare Oborzyska),
III miejsce – Fabian Jankowiak (SP Bonikowo),
w klasach drugich:
I miejsce – Zofia Dolata (SP Bonikowo),
II miejsce – Zuzanna Nowak (SP Turew),
III miejsce – Zuzanna Andrzejczak (SP Bonikowo),
Wyróżnienie – Dominika Grzesiak (SP Kokorzyn),
w klasach trzecich:
I miejsce – Amelia Maćkowiak (SP Stare Oborzyska),
II miejsce – Nikola Wower (SP Bonikowo),
III miejsce – Amelia Głowicka (SP Bonikowo)
Wyróżnienia – Dariusz Klupś (SP Racot) i Kacper Nawrocki (SP Turew).
Nagrody ufundowała Gmina Kościan, Rada Rodziców i Sklepik szkolny przy SP w Starych Oborzyskach oraz Sklep Spożywczo – Przemysłowy p. Zaborskiego w Starych Oborzyskach.
Znam miasto królewskie Kościan (1332 – 1793)
To tytuł powiatowego konkursu plastycznego, jaki ogłosiła Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Kościanie. Należało wykonać pracę plastyczną w formie pocztówki, przedstawiającą miasto Kościan z tamtych lat lub to, co pozostało z tamtego okresu.
Dominika Michalak z kl. IV - zachęcona przez nauczyciela - bibliotekarza p. Alicję Kotecką - jako jedyna z naszej szkoły, zobrazowała kościańską Farę (czyli Kościół p. w. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej). Dominika w swojej pracy użyła ciekawych materiałów dekoracyjnych. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 16.02.2015 r. Gratulujemy i życzymy sukcesu!
[Tekst: A. Kotecka]
„Książki naszych marzeń”
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu zgłoszonego do konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod tytułem "Książki naszych marzeń". Poniżej umieszczamy link do filmu oraz wykazy książek:
Szkolny konkurs recytatorski pod hasłem: „Natalia Usenko”
10. grudnia 2014 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły zaprezentowali wiersze Natalii Usenko. Konkurs przygotowała p. Alicja Kotecka nauczyciel – bibliotekarz, a w komisji konkursowej oprócz organizatorki zasiedli: p. dyrektor Żaneta Igłowicz – Nieć, p. Hanna Grzelczyk nauczyciel j. polskiego i p. Anna Dobraś – Sing nauczyciel muzyki. Przy ocenie brano pod uwagę wybór wiersza, recytacje oraz charakteryzacje uczestników konkursu. Zwyciężyli:
- w klasach pierwszych:
I miejsce Wiktoria Rogalska kl. I b
II miejsce Anastazja Dulas kl. I b
III miejsce Zofia Oleszak kl. I a
- w klasie drugiej:
I miejsce Norbert Maćkowiak
II miejsce Jagoda Kędzierska
III miejsce Anna Bielak i Anna Skrzypek
- w klasie trzeciej:
I miejsce Amelia Maćkowiak
II miejsce Weronika Patelka
III miejsce Natalia Zembroń
Nagrody w konkursie zakupiła Rada Rodziców i Wydawnictwo MAC. Zwycięzcy I i II miejsca będą reprezentować szkołę w Gminnym konkursie recytatorskim 04.03.2015 r. Gratulujemy!
Konkurs czytelniczy pt. : „Jakie to przysłowie?”
06.11.2014 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs pt.: „Jakie to przysłowie?” zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji przypadającego w październiku - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Na podstawie wywieszonych na gazetce ilustracji, uczniowie mieli podać w poprawnej formie odgadnięte przysłowia. Jury w składzie: nauczyciel języka polskiego Anna Nowak i nauczyciel - bibliotekarz Alicja Kotecka wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Sandra Kąkolewska z kl. VI – 8/8 pkt.,
II miejsce – Mikołaj Wadowiec z kl. VI – 8/8,
III miejsce – Weronika Jagodzińska z kl. VI – 7,5/8.
Jury przyznało Wyróżnienie za udział w konkursie. W drodze losowania nagrodę otrzymała Milena Krzysztofik z kl. V.
Zwycięzcom i Wyróżnionej gratulujemy!