• Rok szkolny 2011/2012

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej

Dnia 14.03.2012 r. do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach. Uczennice działające w Kole bibliotecznym z Gimnazjum im Jana Pawła II i  Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach pod opieką nauczyciela – bibliotekarza: Alicji Koteckiej przygotowały na tę okazję przedstawienie pt.: „O urwisie Krzysiu”.

Była to historia czytelnika Krzysia co nie szanował książek z biblioteki, ponieważ nikt mu nie powiedział jak należy się z nimi obchodzić. Postaci z bajek w jakie wcielili się występujący upomnieli „urwisa” i powiedzieli jak należy dbać o książki z biblioteki. Następnie p. dyrektor szkoły podstawowej Żaneta Igłowicz – Nieć każdego z uczniów klasy pierwszej pasowała na czytelnika biblioteki szkolnej książką pt.: Najpiękniejsze baśnie polskie. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali dyplomy.

VII Gminny Konkurs Recytatorski

29. lutego 2012 r. w bibliotece szkolnej przeprowadzono Gminny Konkurs Recytatorski, tym razem pod hasłem Dorota Gellner. (więcej przeczytasz w zakładce Wiadomości)

Konkurs Recytatorski dla kl. I – III – etap szkolny

9 grudnia 2011 r. w bibliotece szkolnej naszej szkoły 22 uczniów, wyłonionych w drodze eliminacji klasowych recytowało wiersze Doroty Gellner. Komisja w składzie: organizatorzy – p. Alicja Kotecka i p. Karolina Motała oraz p. Hanna Grzelczyk i p. Barbara Winiszewska przyznała:

- w klasie pierwszej:

I    - miejsce   Maksymilian Naskręt

II   - miejsce    Joanna Kmieciak

III - miejsce     Eliza Kostrzewa

Wyróżnienie    Julia Olejnik

- w klasie drugiej:

I     - miejsce   Dominika Patelka

II   - miejsce    Lidia Brzezińska

III - miejsce     Kamila Grzegorczyk

Wyróżnienie    Weronika Mania

- w klasie trzeciej:

I    - miejsce   Michał Cienki

II   - miejsce    Dominika Zaborska

III - miejsce     Gerard Cichocki

Wyróżnienie    Katarzyna Ciesielska

Zwycięzcy I i II miejsca wezmą udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim – 29.02.2012 r. Wszystkim gratulujemy!

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia”. W całej szkole rozwieszono plakaty informujące o tym święcie. Na szablonach jabłek i gruszek zamieszczono hasła o książkach, o czytaniu, o bibliotece… . Wszystko po to, aby zachęcić do czytania i podkreślić jak ważne są książki w naszym życiu.

Biblioteka szkolna ogłosiła konkursy:

- czytelniczy, pt.: „Jaka to postać? Jakie to dzieło?” dla kl. IV – VI (etap szkolny),

- plastyczny, pt.: „Moja ulubiona książka” dla kl. I – III (etap szkolny i gminny).

Jaka to postać? Jakie to dzieło? – szkolny konkurs czytelniczy dla kl. IV - VI

Zadaniem uczniów było rozpoznanie postaci oraz dzieła sztuki na podstawie ilustracji i krótkiej wskazówki pod każdą z nich. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowano:

I miejsce – Katarzyna Dudziak z kl. IV,

II miejsce - Martyna Urbanek z kl. VI,

III miejsce – Szymon Grzegorczyk z kl. V,

Wyróżnienie – Karolina Skrzypek z kl. VI.

Gratulujemy!

„Moja ulubiona książka” – etap szkolny Gminnego Konkursu Plastycznego dla klas I-III

Uczniowie przygotowali pracę do wybranej przez siebie książki, dowolną techniką. Oto wyniki:

I miejsce – Sandra Kąkolewska z kl. III za pracę Idą gąski,

II miejsce – Krystian Kurek z kl. II za pracę Auta 2,

III miejsce – Patrycja Kaczmarek z kl. I  za pracę Domisie dbają o zęby,

Wyróżnienie – Patrycja Gorajska z kl. I za pracę Chcę mieć przyjaciela,

Wyróżnienie – Klaudia Józefowska z kl. II za pracę Kubuś Puchatek.

Gratulujemy!

„Moja ulubiona książka” – Gminny Konkurs Plastycznego dla klas I-III

Ilustracje do wybranej przez siebie książki nadesłali uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Kościan z: Kiełczewa,  Kokorzyna, Racotu, Starego Lubosza  i Turwi. Przyznano:

I miejsce – Piotr Grys z kl. II za pracę Lokomotywa – SP Stary Lubosz,

II miejsce – Sandra Kąkolewska z kl. III za pracę Idą gąski – SP Stare Oborzyska,

III miejsce – Mikołaj Golec z kl. I  za pracę Kot w butach – SP Racot,

Wyróżnienie – Wioleta Kabacińska z kl. I za pracę Elinka – SP Turew,

Wyróżnienie – Nikola Łagowska z kl. II za pracę Trzy świnki – SP Racot,

Wyróżnienie – Julia Piotrowicz z kl. II za pracę Królewna Śnieżka – SP Kokorzyn.

Zwycięzcy i Wyróżnieni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki, które zakupiła Gmina Kościan. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział. Prace uczestników konkursu będzie można obejrzeć w lutym 2011 r. na wystawie w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach.

[Tekst  Alicja Kotecka]