• Regulamin biblioteki

• ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

NA CZAS EPIDEMII COVID-19

1. Z zasobów biblioteki mogą korzystać osoby zdrowe, nieobjęte kwarantanną.

2. Biblioteka funkcjonuje w godzinach i dniach zgodnie z informacją zamieszczoną na drzwiach biblioteki.

3. Bibliotekarz i użytkownik biblioteki korzystają ze środków ochrony osobistej – dezynfekcja rąk, rękawiczki jednorazowe, maseczka lub przyłbica.

4. Zapewnia się każdorazową dezynfekcję blatu, na którym leżały książki przyniesione przez czytelnika.

5. Zapewnia się systematyczne wietrzenie pomieszczenia, co godzinę.

6. Uczniowie wypożyczający i oddający książki nie wchodzą do pomieszczenia bibliotecznego lecz obsługiwani są przez otwarte drzwi do biblioteki.

7. Osoby czekające przed wejściem do biblioteki powinny zachować odstęp 1,5 – 2 metry od innych osób.

8. Książki podaje bibliotekarz. Nie ma możliwości samodzielnego poruszania się po bibliotece między  regałami.

9. Zawiesza się funkcjonowanie czytelni.

Postępowanie w przypadku zwrotu książek:

• Połóż książkę na stół.

• Podaj bibliotekarzowi swoje imię i nazwisko, klasę.

• Po odpisaniu zwrotu odłóż książkę na wskazane miejsce.

• Zwrócone książki są wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny (2 dni).

Harmonogram korzystania z biblioteki szkolnej dla uczniów poszczególnych klas

2a 2b

3a 3b

Po ustaleniu z wychowawcą

Po ustaleniu

z wychowawcą

Po ustaleniu z wychowawcą

4a 4b

6a 6b

6c

7a 7b

7c

8a 8b

8c

Dla

chętnych

Regulamin biblioteki  szkolnej

Zespołu Szkół Gminy Kościan

Przedszkole i Szkoła Podstawowa

w Starych Oborzyskach

1. Biblioteka  służy wszystkim uczniom, nauczycielom  i innym pracownikom szkół, a także rodzicom.

2. Za zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

- wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literaturę piękną, książki popularnonaukowe),

- czytając lub przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma),

- wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych lub klasach (komplety przekazane do dyspozycji nauczyciela).

3. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres 1 miesiąca.

4. Zbiory biblioteczne są naszą wspólną własnością. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.

5. Uczeń, który zagubi lub zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną, wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej cenie (zagubionej lub zniszczonej) pozycji.

6. Wszystkie wypożyczone książki lub inne zbiory biblioteczne muszą wrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

7. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.