W zakładce Rekrutacja znajdują się dokumenty dotyczące rekrutacji do przedszkola.
Komunikat
II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Religijno-Historycznym „Urszula Ledóchowska – Matka Polskiej Niepodległości”
19 lutego uczniowie Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Religijno-Historycznym „Urszula Ledóchowska – Matka Polskiej Niepodległości” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kościanie.
Wyzwanie podjęli uczniowie z jedenastu szkół powiatu kościańskiego. Oborzyska drużyna w składzie: Kamila Grzegorczyk, Zofia Ruta i Mateusz Zaborski, zajęła drugie miejsce. Opiekunem uczestników konkursu była Barbara Zaborska.
Młodzież nie tylko poszerzyła wiedzę dotyczącą tak wybitnej Polki, jaką była święta Urszula Ledóchowska, ale także wysłuchali interesującego wykładu (dotyczącego Powstania Wielkopolskiego) pana Marcina Podemskiego, pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.
BZ
Gra Miejska „Kryptonim Wolność”
W sobotę 16 lutego odbyła się VIII edycja Gry Miejskiej „Kryptonim Wolność”, w której udział wzięło 49 uczniów z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach. Młodzież klas VII, VIII i oddziałów gimnazjalnych utworzyła aż 8 grup rekonstrukcyjnych przedstawiających wydarzenia Powstania Wielkopolskiego. Jedna z drużyn otrzymała wyróżnienie za bardzo dobrze wykonanie jednego z zadań. Fabuła Gry Miejskiej inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta można było zobaczyć zabytkowe pojazdy, spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci.
Zadania i inscenizacje przeniosły graczy w klimat konspiracji, ale też pomagały uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Na uczestników czekało wiele ciekawych zadań i zmagań na terenie miasta. Największą atrakcją była replika francuskiego czołgu lekkiego FT-17, która stanęła na rynku.
Gracze spędzili bardzo aktywnie i ciekawie czas. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
DT
Szkolne Walentynki
14 luty w naszej szkole upłynął w kolorze czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Kolejnym konkursem było znalezienie swojej drugiej połowy i odebraniu słodkiego upominku. Drzwi wszystkich klas przypominały nam o dzisiejszym dniu .
Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.
MC
Wycieczka do Leszna
Dnia 16 lutego 2019 roku koło turystyczne pod opieką Pani Hanny Grzelczyk pojechało do Leszna. W pierwszej kolejności zwiedziliśmy barokową BAZYLIKĘ MNIEJSZĄ pw. św. Mikołaja, której fundatorem była magnacka rodzina Leszczyńskich. Następnie wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy dwie wystawy w Muzeum Regionalne:
- Twardy orzech ... i dziadki - wystawę dziadków do orzechów. Ponadto podziwialiśmy portrety trumienne, obrazy przedstawiające mieszkańców dawnego Leszna.
- Chwała zwycięzcom! – Grupa Leszno – z okazji Jubileuszu stulecia powstania wielkopolskiego 1918-1919. W byłej synagodze obejrzeliśmy wystawę powstańców południowo-zachodniej wielkopolski.
Następnie wycieczkę naszą zakończyliśmy 2 - godzinnym pobytem Euro Jump –w parku trampolin. Tam, pod okiem instruktorów świetnie się bawiliśmy, wykonując skoki, salta itp.. Wszyscy aktywnie i ciekawie spędziliśmy czas i zadowoleni wróciliśmy do domu.
HG
Walentynkowe konkursy językowe
Z przyjemnością przedstawiamy wyniki walentynkowych konkursów językowych przeprowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej "Komm und speak up!"
W konkursie na wiersz o tematyce miłosnej I miejsce zajęła Kamila Grzegorczyk kl.IIIb gim, II miejsce Jan Romowski kl. IVa, natomiast III miejsce Kinga Bieganek kl. IVb.
W konkursie znajomości słownictwa z języka angielskiego i niemieckiego najlepsza okazała się ponownie uczennica klasy 3b gimnazjum Kamila Grzegorczyk, tuż za nią na II miejscu również uczennica klasy 3b gimnazjum Julia Skrzypek, a miejsce III, z niewielką różnicą punktów zajął Jan Romowski z klasy IVa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
IG,KW
Walentynki w klasie IIb
W klasie 2b, z okazji Walentynek, dzieci ubrały się na czerwono. Na początku lekcji uczniowie znaleźli na swoich stolikach małe serduszka, lizaki oraz babeczki w kształcie serc. Uczniowie przygotowali także kartki walentynkowe, które wrzuciły do specjalnej skrzynki, a uczennice z klas starszych roznosiły kartki z życzeniami do poszczególnych klas.
Wyniki szkolnego konkursu religijno-historycznego "Święci Ojcowie Niepodległości"
I miejsce zajęli uczniowie kl. 3b 43/47 pkt.
Kamila Grzegorczyk, Zuzanna Krupka i Julia Skrzypek
II miejsce zajęli uczniowie kl. 3c 40/47 pkt.
Daniel Michalak, Amelia Kaczmarek, Natalia Chraplak
III miejsce zajęli uczniowie kl. 3a 39/47 pkt.
Marta Głowacka, Natalia Stróżyk, Katarzyna Markiewicz
Wyróżnienie zdobyli uczniowie kl. 7a 38/47 pkt.
Natalia Zembroń, Julia Sikora i Martyna Kreuschner.
Serdecznie gratulujemy wyników i pozyskanej wiedzy.Organizatorami konkursu byli diakon Jerzy Kotkowski i Barbara Zaborska.
Z wizytą w Domu Opieki „Pod dębami”
08. lutego uczniowie klasy 3 oraz 2b, pod opieką wychowawczyń, odwiedzili pensjonariuszy domu opieki ,,Pod dębami". Zaprezentowali tam krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Na koniec zaśpiewali ,,Sto lat" oraz wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami. W podziękowaniu za występ dzieci poczęstowano cukierkami.
MM
Goście z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie
W dniu 11. 02. 2019 gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Podczas spotkania zorganizowanego osobno dla uczniów gimnazjum oraz uczniów klas 8 SP, zaprezentowana została oferta edukacyjna szkoły oraz możliwości jakie daje ona swoim uczniom. Mamy nadzieje, że wydarzenie to było dla wszystkich zainteresowanych pomocne w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
(I.G i B.Z)
Komm und speak up!!! Wyniki konkursu
Chętne pary uczniów wzięły w minionym tygodniu udział w konkursie językowym. Uczniowie zostali nagrodzeni ocenJęzyk angielski - klasy IV-VI
I miejsce: Inga Pawlak i Maja Drobnik z klasy IVa - 26/26
II miejsce: Daria Kędzierska i Kinga Bieganek z klasy IVb - 22,5/26
III miejsce - Anna Bielak i Patrycja Gościniak z klasy VIb - 21,5/26
Język angielski – klasy VII-VIII i III gimnazjum
I miejsce: Weronika Mania i Lidia Brzezińska z klasy IIIb – 19,5/20
II miejsce – Daniel Michalak i Julia Piotrowicz z klasy IIIc – 15/20
III miejsce – Natalia Zembroń i Patryk Ciesielski z klasy VIIa – 10/20
Język niemiecki – klasy IV-VI
I miejsce: Nadia Kmieciak, Jan Romowski z klasy IVa – 21/22
II miejsce: Julia Szymkowiak, Maria Szymkowiak z klasy VIb – 20,75/22
III miejsce: Aleksander Bukowski, Hubert Jędrzejewski z klasy Vb – 18/22
Język niemiecki – klasy VII-VIII i III gimnazjum
I miejsce: Daniel Michalak i Ewa Wower z klasy IIIc – 18,25/20
II miejsce: Patrycja Gorajska i Zuzanna Kramer z klasy VIIIb – 18/20
III miejsce: Milena Krzysztofik i Marta Sobkowiak z klasy IIIb – 17,75/20
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.(I.G./ K.W.)
Zabawa karnawałowa
Nieodłączną tradycją karnawału są bale i dyskoteki. Młodzież klas od VI do VIII i III oddziałów gimnazjalnych uczestniczyła w imprezie tanecznej.
Profesjonalny DJ prowadzący imprezę doskonale dobierał utwory muzyczne, zachęcał uczniów do wspólnej zabawy. Tak duża impreza jest jednak również wyzwaniem organizacyjnym. Serdecznie dziękujemy uczniom należącym do Samorządu Uczniowskiego, którzy świetnie się spisali podczas planowania dyskoteki. Kierujemy również podziękowania do wychowawców klas, pod których czujnym okiem mogliśmy czuć się bezpiecznie.
MC
Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej
W dniu 8.02.2019 odbyły się mistrzostwa gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach brały udział zespoły ze szkół z Racotu ze Starego Lubosza oraz Starych Oborzysk. Graliśmy systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. I miejsce wśród dziewczynek zajęła szkoła ze Starych Oborzysk. Chłopcy z naszej szkoły zdobyli II miejsce.
Dziewczynki będą reprezentowały naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Skład dziewczyn: Maria Szymkowiak, Julia Szymkowiak, Nadia Kasińska, Martyna Bidzińska, Patrycja Gorajska, Anna Bielak, Anna Skrzypek, Natalia Kasperska, Weronika Dudziak.
Nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Sołtysiak.
Dzień Babci i Dziadka
01. lutego 2019 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ przygotowały dzieci z klas I-III pod opieką wychowawczyń.
Gości zaproszono na godzinę 11.00. Powitała wszystkich pani Dyrektor Żaneta Igłowicz-Nieć. Następnie oddała głos występującym. Swoje umiejętności zaprezentowali najpierw uczniowie klasy Ib, którzy recytowali wiersz o porach roku i miesiącach, śpiewali piosenkę o dziadkach, a dziewczynki tańczyły taniec ,,Babuszka". Później wystąpili uczniowie
z klasy Ia, śpiewając 2 piosenki i prezentując dwa tańce oraz wierszyk o babci. Kolejno występowały: klasa IIa- z wierszem, dwoma piosenkami i tańcem mikołajkowym; klasa IIb śpiewała piosenkę o nieposłusznym dziadku i młodych babciach, tańczyli układ taneczny
i rap, natomiast klasa III śpiewała piosenkę o dziadkach, recytowała wiersze i śpiewała piosenkę o serduszkach. Na koniec występów wnuki zaśpiewały babciom i dziadkom sto lat, wręczyły przygotowane laurki i prezenty, a także zaprosiły do oglądania wystawy portretów oraz na słodki poczęstunek. Gości wraz z wnukami zaproszono także do pamiątkowych zdjęć.MM
RAP Pedagogia
31 stycznia i 1 lutego w Zespole Szkół w Starych Oborzyskach odbył się cykl pięciu muzycznych spotkań profilaktycznych prowadzonych przez Dobromira Makowskiego w ramach programu RAP Pedagogia: „Oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy".
W spotkaniach wzięli udział uczniowie trzech klas siódmych, trzech klas ósmych oraz trzech klas gimnazjalnych.
Ponadto zorganizowano szkoleniową radę pedagogiczną dla nauczycieli oraz spotkanie dla rodziców.
Film ze spotkań prowadzonych przez twórcę programu RAP Pedagogia w innych szkołach można obejrzeć na https://www.youtube.com/watch?time_continue=108&v=KDDRH2qglgE
BZ
Konkurs - "Karnawałowe show fryzur i makijażu"
Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie zorganizował konkurs "Karnawałowe show fryzur i makijażu" dla uczennic klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.
W konkursie wzięło udział siedem dwuosobowych drużyn z czterech szkół.
Uczennice z Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach - Joanna Kmieciak (fryzjer) i Dominika Michalak (modelka) zajęły pierwsze miejsce.Jury podkreśliło, że wszystkie zaprezentowane fryzury były profesjonalnie wykonane. Natomiast propozycja laureatek wyróżniała się pomysłowością i pracochłonnym wykonaniem (zaplatanie kilkunastu warkoczyków przeplatanych wstążkami).
Opiekunem finalistek była Barbara Zaborska.
Przedstawienie w KOK-u
09. stycznia dzieci z klas I-III wyjechały do KOK na przedstawienie pt. ,,W krainie lawendowego rycerza". Wraz z głównym bohaterem dzieci przeniosły się w świat książek, w którym walkę z sobą prowadziły dwa mole książkowe i Lawendowy Rycerz. Bohater próbował pogodzić z sobą przeciwników, a pomagali mu w tym widzowie, odpowiadając na zagadki dotyczące książek.
Bal karnawałowy dla klas I-V
02. stycznia, uczniowie klas I-V wzięli udział w balu karnawałowym. Bal poprowadził wodzirej, który oprócz oprawy muzycznej, zaproponował uczniom wiele zabaw i konkursów. Było przechodzenie pod liną, zabawy z chustą, jedzenie jogurtu z zamkniętymi oczami i wiele innych. Dzieci przygotowały w tym dniu przebrania, a nawet specjalne makijaże. Wszyscy bawili się świetnie.
MM
Koło Foto-Wideo
Uczestnicy Koła FOTO-WIDEO działającego w naszej szkole pod opieką Barbary Zaborskiej wzięli udział w dwóch wyjazdach, podczas których mieli okazji nie tylko zobaczyć ciekawe miejsca, ale także doskonalić swoje umiejętności fotograficzne.
W listopadzie odwiedzili kościańskie muzeum, gdzie podziwiali m.in. zbroje polskiego rycerstwa oraz zobaczyli multimedialną historię Kościana.
Natomiast w grudniu wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poznaniu, podczas którego "spotkali" świętego Mikołaja i jego świtę.