• Warsztaty piernikowe i stroikowe.
        • Warsztaty piernikowe i stroikowe.

        •  

          W grudniu uczniowie klas 3 i 4 wzięli udział w warsztatach dekorowania pierników, które prowadziła pani Monika Kościańska, natomiast uczniowie klas 5 uczyli się wykonania stroików świątecznych pod okiem pani Kariny Kaźmierskiej-Jakubowicz. Z pewnością będziemy kontynuować te warsztaty za rok, ponieważ uczniowie byli bardzo zadowoleni i efekty swojej pracy mogli zabrać do domu.

          B.Z.

      • Warsztaty czekoladowe i chemiczne w klasach 1-3
        • Warsztaty czekoladowe i chemiczne w klasach 1-3

        •  

          Naszą szkołę odwiedziła Akademia Pana Królika. Uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych oraz czekoladowych. Mali chemicy uczyli się różnych magicznych sztuczek, a pozostali uczniowie tworzyli serduszka z belgijskiej czekolady, które były prezentami na zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.

          M.M.

      • Gwiazdka w klasach 1-3
        • Gwiazdka w klasach 1-3

        •  

          22 grudnia w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie. Każda z klas pięknie  przygotowała swoją salę, rodzice przygotowali poczęstunek, poza piernikami, ciastem, mandarynkami, nie zabrakło też pierogów, a nawet klusek z makiem. Po podzieleniu się opłatkiem, złożeniu życzeń, odśpiewaniu kolęd i zjedzeniu świątecznego poczęstunku, uczniowie wzięli udział w spotkaniu wigilijnym na sali gimnastycznej. Wszyscy z zainteresowanie obejrzeli wigilijne przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6b i 6c. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a chór szkolny pięknie śpiewał kolędy i piosenki świąteczne. Po powrocie do sal, na dzieci czekały pod choinką prezenty, które pomagały rozdawać elfy z klasy 5. 

          M.M.

      • Paczuszka dla Maluszka
        • Paczuszka dla Maluszka

        •  

          Kolejny rok społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Paczuszka dla Maluszka. Hojność uczniów i nauczycieli oraz rodziców jest bardzo duża. Pani pielęgniarka z Hospicjum Domowego, do którego została skierowana pomoc, dwukrotnie przyjeżdżała do naszej szkoły, aby odebrać przekazane podarunki.

          Jeszcze raz bardzo serdecznie WSZYSTKIM zaangażowanym DZIĘKUJEMY.

          B.Z.

      • Motyli Wolontariat
        • Motyli Wolontariat

        •  

          W grudniu wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach wykonania motyli - zarówno z wstążek, jak i malowanych witraży. Następnie wykonane motyle zostały przekazane dla darczyńców Hospicjum Palium podczas udziału w zbiórce charytatywnej w Betlejem Poznańskim. 

          B.Z.

      • Z wizytą u Pani Ludomiły Stachowiak z Kościana
        • Z wizytą u Pani Ludomiły Stachowiak z Kościana

        • 27.12.2023 r. w dniu Narodowego Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego uczniowie złożyli wizytę w domu Pani Ludomiły Stachowiak z Kościana. Przekazaliśmy życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Seniorka gościła u nas w Szkole w marcu 2021r. z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pani Stachowiak jest kombatantką, która w latach pięćdziesiątych XXw. działała w polskim podziemiu niepodległościowym. W tym roku Pani Ludomiła otrzymała od Ministra, Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjowanych odznaczenie Pro Patria. Życzymy Pani Ludomile dużo zdrowia i pogody ducha każdego dnia.

          H.G.

      • Powstanie Wielkopolskie - pamiętamy!
        • Powstanie Wielkopolskie - pamiętamy!

        • 27.12. 2023r. mija 105 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia 1918 roku nasi przodkowie sięgnęli po broń i wywalczyli nam wolność. PAMIĘTAMY! Wywieśmy flagi na cześć tego zwycięskiego zrywu!

      • Boże Narodzenie
        • Boże Narodzenie

        •  

          Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

          W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy z klas VI b, c przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia w tę magiczną noc. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa. W dzisiejszych czasach, tak samo jak wiele lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

          Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

          Po zakończonym spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Żaneta Igłowicz - Nieć, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

          M.K.

           

      • Lekcja historii
        • Lekcja historii

        •  

          13 grudnia 2023r. obchodziliśmy 42. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Z tej okazji w naszej Szkole odbyło się spotkanie, którego bohaterami były osoby represjonowane, internowane 13 grudnia 1981r. panowie Marcin Rudawski i Ryszard Wawrzyniak. Obaj byli członkami Związku Zawodowgo Solidarność i działali w kościańskich zakładach Metalchem i Meprozet. Goście przedstawili uczniom klas starszych swoją, osobistą historię z tego okresu. Były to wspomnienia z aresztu w Ostrowie Wielkopolskim i obozu internowania w Głogowie. Spotkanie uświetnił występ chórku, który zaśpiewał słynne hymny Solidarności: pieśń "Mury" i "Żeby Polska była Polską". Wydarzenie zorganizowane 16 grudnia było żywą lekcją historii ze świadkami tamtych dni.

          H.G.

      • Warsztaty "Wychowywać to Kochać i Wymagać"
        • Warsztaty "Wychowywać to Kochać i Wymagać"

        •  

          Zakończył się kolejny cykl warsztatów "Wychowywać to Kochać i Wymagać" według programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

          Wielkie brawa dla Rodziców, którzy chcąc poprawić swoje relacje z dziećmi, zgodnie z zasadą: "nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej", postanowili poświęcić swój czas i zaangażowali się podczas 40-godzinnych zajęć.

          Warsztaty prowadziła Barbara Zaborska.

          Poniżej opinie kilku uczestników.

          JA - mama prawie 13-letniej córki i 17-letniego syna... myślałam, że o wychowaniu dzieci raczej wiem dużo. Może i tak, ale dopiero na warsztatach uświadomiłam sobie, że to wciąż za mało, aby w pełni zrozumieć zachowania i postępowania moich dzieci...

          Warsztaty dały mi dużo wskazówek jak rozmawiać z dzieckiem i jak go przede wszystkim słuchać... Zrozumiałam, jakie powtarzam błędy i jak ich się wystrzegać i że dużo zależy od mojego postępowania względem moich dzieci...

          Polecam każdemu rodzicowi, który chce zrozumieć swoje dziecko ...

          JA – mama

          ***

          Mama jedenastolatki.

          Poszłam na warsztaty do Pani Basi z polecenia osoby wcześniej biorącej udział w zajęciach - chciałam dowiedzieć się więcej o wychowaniu. Dzięki każdemu kolejnemu spotkaniu na warsztatach dowiadywałam się i rozumiałam bardziej zachowania swoje i córki. Warsztaty pokazały mi przede wszystkim na czym muszę sama popracować, żeby wychowanie stało się łatwiejsze. Pokazały mi, że musze być konsekwentna, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. Chciałam podziękować Pani Basi za cenne rady i wskazówki. A ekipie, z którą uczestniczyłam w warsztatach za wsparcie – dobrze wiedzieć, że wszyscy „pchamy ten sam wózek”.

          ***

          Jestem mamą trójki dzieci. Chodziłam na warsztaty Wychowywać to Kochać i Wymagać. I powiem, że bardzo dużo się nauczyłam, jeśli chodzi o moje dzieci. Wiele dobrych rad i ciekawych pomysłów. Zapraszam chętnych rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w takich zajęciach.

          ***

          Mam na imię Tomek. Jestem tatą dwójki wspaniałych dzieci w wieku 5 i 8 lat. Szedłem na warsztaty, które prowadziła Pani Barbara z myślą o poprawieniu relacji z dziećmi, nauczeniu się jak podchodzić w trudnych sytuacjach, rozmowach, zachowaniach. Po każdym spotkaniu wyszedłem "naładowany" pozytywną energią i ogromem wiedzy.

          Bardzo polecam każdemu z rodziców wzięcie udziału w warsztatach, ponieważ wydaje nam się, że prawie wszystko wiemy wychowując nasze pociechy, a po spotkaniach doświadczyłem ogromu wiedzy, oraz że czeka mnie wiele jeszcze pracy, aby osiągnąć właściwy cel.

          Gorąco polecam, przemiła atmosfera obecnych osób oraz przemiła prowadząca Pani Barbara Zaborska. Gorąco polecam każdemu z rodziców uczestnictwo w warsztatach, aby nasze relacje z dziećmi były jeszcze lepsze.

           

      • Wizyta klasy VIII w Urzędzie Gminy w Kościanie
        • Wizyta klasy VIII w Urzędzie Gminy w Kościanie

        •  

          W dniu 11 grudnia uczniowie klasy ósmej odbyli lekcję wiedzy o społeczeństwie w Urzędzie Gminy w Kościanie. Zagadnienia związane z samorządem lokalnym przybliżył zastępca wójta pan Mirosław Duda. Ósmoklasisci dowiedzieli się m. in. o zadaniach gminy, budżecie samorządu, jakie sprawy obywateli można załatwić w urzędzie itp. Lekcja była dla uczniów ciekawym doświadczeniem.

          H.G.

      • Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie - chrząszcze wielkopolskich parków krajobrazowych
        • Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie - chrząszcze wielkopolskich parków krajobrazowych

        •  

          8 grudnia 2023 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – chrząszcze wielkopolskich parków krajobrazowych”.

          Dyplomy oraz nagrody otrzymali:

          - Julia Kozłowska uczennica klasy 6b, I miejsce w kategorii prace plastyczne – biegacz zielonozłoty

          - Paulina Bischoff uczennica klasy 6c, I miejsce w kategorii prace plastyczne – naliściak srebnik

          - Zuzanna Szymkowiak uczennica klasy 8a, I miejsce w kategorii prace plastyczne – rzemlik plamisty

           

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          E.M.

           

      • Wycieczka do Torunia
        • Wycieczka do Torunia

        •  

          W mroźny, sobotni poranek 25 listopada - uczestnicy koła plastycznego oraz chętni uczniowie klasy 8a pod opieką nauczycieli wyruszyli w jednodniową podróż do Torunia. Podczas spaceru zwiedziliśmy z przewodnikiem najbardziej znane zakątki miasta oraz poznaliśmy związane z nimi legendy i historie. Naszym celem był Rynek Staromiejski, Krzywa Wieża, Dwór Artusa, Kamienica pod Gwiazdą oraz dom Mikołaja Kopernika. Po ponad godzinie dotarliśmy zmarznięci do Planetarium. Centrum Popularyzacji Kosmosu, gdzie uczestniczyliśmy w  seansie filmowym „kolorowy kosmos”. Kilka kwadransów później „toruńscy partacze” uczyli nas wypiekać historyczne pierniki w Muzeum Piernika. Podczas pracy wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści. Po krótkiej przerwie na posiłek zaliczyliśmy ostatni punkt programu, czyli toruński jarmark bożonarodzeniowy, zakupiliśmy pierniczki i pamiątki. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do Starych Oborzysk.

          I.G.

      • Dzień Języków Obcych
        • Dzień Języków Obcych

        •  

          Dnia 24.11.2023 w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbyły się po raz kolejny obchody Dnia Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w pięciu kategoriach konkursowych, które sprawdzały nie tylko ich wiedzę na temat krajów europejskich oraz umiejętności językowe, ale też zdolności kulinarne.

          Na wstępie komisja konkursu oraz cała społeczność szkolna skosztowała przygotowanych dań, które były charakterystyczne dla wylosowanych przez klasy państw.

          Po krótkiej przerwie miała miejsce uczta dla ducha. Uczniowie wykonali wybrane przez siebie piosenki w języku europejskim. Wszystkie klasy włożyły w przygotowania mnóstwo wysiłku i zaangażowania. Podczas koncertu oprócz śpiewu mogliśmy podziwiać wspaniałą choreografię klas oraz niezwykłe przebrania.

          Następnie każda z klas zaprezentowała w języku obcym scenkę obrazującą wylosowaną kilka tygodni wcześniej sytuację dnia codziennego. Uczniowie wykazali się tutaj niezwykłą kreatywnością i dużymi umiejętnościami językowymi i aktorskimi. W tej kategorii uczniowie popisali się także zdolnościami technicznymi – przygotowane przez nich choreografie były niezwykłe i wymagały mnóstwa pracy.

          Uwieńczeniem DJO w naszej szkole była prezentacja strojów, charakterystycznych dla wylosowanych państw. Była tancerka flamenco, byli mieszkańcy starożytnej Grecji oraz wiele innych ciekawych postaci. Mnóstwo emocji wzbudziło pojawienie się sobowtóra Królowej Elżbiety II. Ocenie komisji podlegały także broszurki informacyjne dotyczące wybranych państw europejskich, które kilka dni wcześniej pojawiły się na szkolnych korytarzach. Klasy przygotowały informacje o krajach, które z pewnością wzbogacą ich wiedzę.

          Nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia ufundowała Rada Rodziców.

          I miejsce zajęła klasa 5a, II miejsce klasa 8a, natomiast na miejscu III uplasowała się klasa 7b. Wyróżnienia wywalczyły klasy 5c i 6c. Należy tutaj podkreślić, że w tym dniu nie było przegranych. Wszystkie klasy zaprezentowały bardzo wysoki poziom i wygrały w kategorii zaangażowania, kreatywności, odwagi, a niekiedy improwizacji. Klasy zaprezentowały wspaniałe umiejętności językowe i organizacyjne, a różnice punktowe były bardzo niewielkie. Choć nauka języków obcych nie wszystkim przychodzi z łatwością, to na pewno większość uczniów dzięki tego typu zabawie zauważa konieczność ciągłego doskonalenia w zakresie kompetencji językowych. A za rok na pewno po raz kolejny spotkamy się na sali gimnastycznej podczas Dnia Języków Obcych, ponieważ dzień ten już na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez szkolnych, a poziom kreatywności i zaangażowania jest z roku na rok coraz wyższy.

                      Dziękujemy uczniom za 100 procent oddania, a wychowawcom i nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

          Do zobaczenia za rok.

                                                                                 Nauczyciele języków obcych

      • Spotkanie uczniów naszej szkoły z wicemistrzem świata w piłce ręcznej Bartoszem Jureckim
        • Spotkanie uczniów naszej szkoły z wicemistrzem świata w piłce ręcznej Bartoszem Jureckim

        •  

          20 listopada w sali gimnastycznej SP w Starych Oborzyskach odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII z Bartoszem Jureckim – utytułowanym zawodnikiem piłki ręcznej.

          Wśród gości był były trener Aleksander Sowa i rozgrywający Robert Walenciak.

          Były pytania od dzieci, był krótki pokaz zachowania się na boisku jako obrotowego oraz ciekawe historie w czasie gry w Tęczy Kościan.

          Na koniec oczywiście wspólne zdjęcia oraz autografy.

      • Ciekawostki z klasy 1b
        • Ciekawostki z klasy 1b

        •  

          Zabawa ,,Poszukiwacze liter" - szukanie przez uczniów klasy 1b siedemnastu ukrytych wyrazów w określonym czasie i zapisywanie ich na kartkach - utrwalenie poznanych liter, doskonalenie spostrzegawczości, pamięci, ćwiczenia w przepisywaniu wyrazów w liniaturze oraz - Co pływa, a co tonie? Eksperymenty z wodą w klasie 1b

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa
      • (065) 511-40-64
      • ul. Szkolna 1 Stare Oborzyska 64 - 000 Kościan 64-000 Kościan Stare Oborzyska Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych