• Regulamin świetlicy

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W STARYCH OBORZYSKACH

Założenia organizacyjne

Godziny pracy świetlicy:

1. Świetlica czynna jest w dni pracy szkoły w godzinach od 700 do 1600.

2. W uzasadnionych przypadkach czas pracy świetlicy może ulec zmianie za zgodą Dyrektora szkoły.

Zasady uczestnictwa uczniów w zajęciach świetlicy:

1. Podstawą uczestnictwa ucznia w zajęciach prowadzonych w świetlicy szkolnej jest wniosek rodziców/opiekunów o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej.

2. Wniosek składany jest u wychowawcy co roku w terminie określonym przez Dyrektora szkoły.

3. W momencie zapisu dziecka do świetlicy rodzice/opiekunowie zapoznają się i akceptują Regulamin świetlicy.

4. W pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie, których rodzice pracują zawodowo.

5. W świetlicy szkolnej mogą również przebywać uczniowie skierowani do niej przez Dyrektora lub inną upoważnioną osobę (pracownika szkoły) w wyjątkowej sytuacji np. gdy istnieje nagła potrzeba zorganizowania zastępstwa za nieobecnego nauczyciela lub oczekiwanie dziecka na rozpoczęcie zajęć.

6. W przypadku gdy uczeń sprawia kłopoty wychowawcze, nie szanuje sprzętu i wyposażenia świetlicy, opuszcza bez zgody rodziców/opiekunów zajęcia świetlicowe zostanie wpisana uwaga do dziennika zajęć świetlicy.

Zasady opuszczania i odbierania ucznia ze świetlicy:

1. Dziecko ze świetlicy odbierają rodzice/opiekunowie lub osoba przez nich upoważniona.

2. Zasady opuszczania świetlicy przez dziecko określają rodzice we wniosku o przyjęcie dziecka na świetlicę.

3. Wszelkie zmiany dotyczące opuszczenia świetlicy przez dziecko muszą być przekazane do świetlicy
            lub sekretariatu w formie pisemnej podpisanej przez rodzica/opiekuna. W przypadku braku takiej informacji od rodziców/opiekunów dziecko nie będzie mogło opuścić świetlicy.

4. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialność za dziecko, które nie zgłosiło się na świetlicę.

5. Osoba odbierająca dziecko ze szkoły ma obowiązek zgłosić ten fakt nauczycielowi świetlicy.

6. Uczeń przestaje być wychowankiem świetlicy szkolnej po dostarczeniu pisemnej deklaracji rodziców/opiekunów z informacją o wypisaniu dziecka lub po wykluczeniu go z uczestnictwa w jej zajęciach.