• Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla klas 3 pt. "SOS dla Ziemi”

24 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Starych Oborzyskach, odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla klas 3 pt. "SOS dla Ziemi”. Była to już dziewiętnasta edycja tego konkursu, choć pierwsza na szczeblu powiatowym. Organizatorkami były p. Ewa Markowiak - nauczyciel przyrody i biologii oraz p. Mirosława Murcha - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Do konkursu zgłoszono jedenastu uczniów z sześciu szkół powiatowych. Były to szkoły z Kokorzyna, Racotu, Śmigla, Starych Oborzysk oraz dwie szkoły z Kościana - nr 1 i nr 4. Konkurs odbywał się w nowym obiekcie sportowym klubu Juna Trans Stare Oborzyska.

• Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III

5 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 1-3, w którym uczestniczyło 18 osób. Zwycięzcami okazali się:

a) w klasach pierwszych

I miejsce - Zuzanna Szumigała 1a

II miejsce - Antoni Biernacki 1a

III miejsce - Ewa Stajkowska 1b

b) w klasach drugich

I miejsce - Tomasz Łakomy 2b

• Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

9 kwietnia w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Tematyka Olimpiady oprócz wiadomości z życia i działalności św. Maksymiliana Maria Kolbego obejmowała znajomość Dziejów Apostolskich.

Naszą szkołę w tych zmaganiach dzielnie reprezentowały Matylda Wysocka (kl. VIIa) oraz Lena Cwojdzińska (kl. VIa).

• Powiatowe Zawody w grach i zabawach klas I-III

16.04.2024r. w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach odbyły się powiatowe zawody w grach i zabawach klas I-III . W rozgrywkach udział wzięło 15 drużyn klasowych z całego powiatu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym dzieci do konkurencji.

W klasach pierwszych I miejsce - SP Stare Oborzyska

• Powiatowy Turniej Interdyscyplinarny "Eureka"

Dnia 15.04.2024r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Gieburowskiej w Głuchowie odbyła się druga edycja Powiatowego Turnieju Interdyscyplinarnego „Eureka”. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Sokołowska (z klasy Va), Oliwia Drozdza (z klasy Vb), Zofia Wróblewska (z klasy VIb) oraz Jan Cieśla (z klasy VIa). Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z takich dziedzin jak: matematyka, historia, biologia, język polski oraz język angielski. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z powiatu kościańskiego.

• Projekt

Piątek 26.04.2024